Stríbrné prívesky na Darkont.cz
18. 10. 2009

Tarja v Pardubicích - reportáž

Tarja Turunen, bývalá zpěvačka finské skupiny Nightwish, navštívila v pátek (16. 10.) na své Final Storm Tour i Českou republiku.

Fanoušci se před Malou ČEZ arénou v Pardubicích začali scházet už kolem desáté hodiny dopolední, kde i přes déšť a zimu, kterou sebou přivezla Tarja, jak během koncertu v žertu sama prohlásila, vládla dlouhou dobu pohodová atmosféra. V 18.30 se dveře do haly konečně otevřely a všichni se nahrnuli dovnitř.

První předkapelu Tarje dělala skupina Furnaze z Anglie, složená z kytary, basové kytary a bicích. Jejich vystoupení nestálo za moc, hudba byla monotónní a kytary přezvučené tak, že reproduktory začaly nesnesitelně pískat.

Druhou předkapelou byli finští Kings Of Modesty. Musím přiznat, že jejich koncert byl skutečně dobrý, a tak měli někteří vyřvané hlasivky ještě před tím, než přišla Tarja.

Jakmile skončila tato skvělá skupina, začalo se pódium připravovat pro ledovou královnu a její kapelu (Mike Tarrana: bicí, Max Lilja: cello, Christian Kretschmar: klávesy, Oliver Holzwarth: basová kytara, Alex Scholpp: kytara). Tarja své vystoupení zahájila, jako již tradičně, písničkou Enough a pozdravem „dobrý večer, Pardubice“. Kromě toho zazněla na koncertě píseň If You Believe, kterou si sama doprovázela na klávesy, dále The Seer, Tired Of Being Alone, některé skladby z alba My Winter Storm a také několik písní z časů Nightwish (Sleeping Sun, Deep Scilent Complete, Wishmaster a Nemo). V publiku vládla naprosto úžasná atmosféra a to Tarje samozřejmě neuniklo. Byla velmi nadšená a dojatá. Když už na utišení fanoušků nestačilo ani „děkuji, děkuji“, slezla z pódia dolů za diváky a se všemi v první řadě si podala ruku. Silných okamžiků diváci v malé ČEZ aréně zažili mnoho. Mezi ty nejsilnější patřil i čas zhruba v polovině koncertu, kdy byla tato sympatická Finka zaházena růžemi, což je pro klasického umělce veliká pocta, to si moc dobře uvědomovala a také to dala najevo. V druhé polovině koncertu Tarja obdržela ocenění za její album My Winter Storm a to zlatou desku, kterou byla velice potěšena a za všechno děkovala svým fanouškům, bez kterých by dle jejích slov nemohla její hudba existovat. Diváci se dočkali i zasloužených přídavků, mezi které patřilo třeba Die Alive nebo Nemo. Ale všechno krásné jednou končí, stejně jako tento mimořádně povedený koncert. I přes nepříznivé počasí a noční dobu se Tarja po nějaké době opět ukázala, fotila se s fanoušky a podepisovala vše, na co si vzpomněli a to nejméně hodinu.

Tento koncert byl skvělým zakončením tour s albem My Winter Storm u nás a Tarja ten večer prokázala, že je stále nejlepší a to nejen jako zpěvačka, ale i jako osobnost.

Autor článku: Pájuš

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist