3. 8. 2014

TartarO:s - Leave It All Behind

Když se řekne Krnov, vybaví se mi vždy Bratři Orffové. Tamější scéna má ale více tváří a jedna z nich rozhodně patří hardcoreové partičce TartarO:s, která stojí za krnovským North-eastern open airem. Jo a také za novou deskou Leave It All Behind.

K jejímu křtu dojde právě až na festivalu, ale některé skladby si samozřejmě můžete vyslechnout z pohodlí domova díky internetům. Deska by se svým způsobem dala brát jako debut, protože kapela s názvem TartarO:s má zatím na kontě pouze jedno EP (skladby z něj jsou také součástí Leave It All Behind), ale kořeny skupiny sahají ve skutečnosti mnohem hlouběji. Sešli se zde totiž členové thrash metalových Tartaros, kteří ukončili činnost před zhruba deseti lety, ale už je začali opět svrbět prsty.

Album Leave It All Behind rozhodně není tuctové. Kapela se vykašlala na klasický formát a místo klasického plastového obalu, popřípadě digipacku, vydala desku v ápětkové brožuře s texty, fotografiemi a informacemi. Další zajímavostí je fakt, že se jedná o časosběrnou desku, protože každá třetina alba byla nahrána v jiném roce a dokonce i v jiném studiu.

Předěly mezi jednotlivými částmi jsou jasně zřetelné. Já osobně považuji za nejvyvedenější letošní tři příspěvky, které tvoří úvod desky. Ty jsou úderné, nadupané a pořádně energické. Nejvíce se povedl zpěv, který zní jako kdyby neustále trhal blány reproduktorů. Skupina ctí americký hardcore, ale umí napsat chytré a chytlavé skladby, které se sice občas nevyhnou klišé, ale rozhodně dokáží zaujmout.

To ostatně platí i o zbytku desky, který pro mně ale nebyl ze zvukového hlediska tak prvotřídní. Je otázka, jestli by nebylo lepší starší skladby přehrát do nového kabátku. I když například oklipovaná Time Is Running Through My Head rozhodně obstojí i takto a přesto je to jeden z nejlepších okamžiků desky. Kapela tak ale nabízí na ploša něco málo pod třicet minut exkurzi do svého progresu. Pokud bude případný následník Leave It All Behind následovat naznačeným směrem, asi bych se moc nezlobil.

Rozhodně doporučuji k poslechu!


Interpret:TartarO:s
Album:Leave It All Behind
Počet stop:8
Délka:27:16 minut
Rok vydání:2014
Seznam skladeb:Get Up Start Up Rise Up
Slaves Of A Day
Punks Out
Violence
Time Is Running Through My Head
Liar
No Way
On Throns I Exist


Autor článku: šrája  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist