Stríbrné prívesky na Darkont.cz
19. 2. 2013

The Elements - The time is up

Slovenská kapela The Elements vydala letos svou třetí desku. Ta je opět hodně o Bohu, lidech a dobré hudbě, podpořené česko-anglickými texty.

Deska se natáčela v Československu (rozuměj v Banské Bystrici a v Praze) a pyšní se dobrým a nepřeplácaným zvukem. Některé písně mají poměrně dlouhou stopáž (i 10 minut), takže vám poslech deseti stop zabere skoro hodinu.

Úvodní O l‘udoch nastoluje instrumentálně vydařený progressive rock, ve kterém se pak pohybuje celé album. Refrén obsahuje zapamatovatelnou melodii a kytarové sólíčko v polovině skladby posluchače přesvědčí, že kapela “umí.”

Přesto to ještě není nic oproti skladbě Wondering about Jesus. Jak sám název napovídá, jedná se o snivou píseň o Ježíšovi, přemýšlení o jeho činech a otázce jak to vlastně vůbec tehdy bylo. Je to rozhodně nejlepší píseň z celé desky, čemuž napomáhává hlavně skvělá atmosféra a dobře zvolený hudební doprovod, sázící hlavně na akustické nástroje.

O Ježíši je i další píseň, která nese název Dobrý chlapík a vypráví zmodernizovaný příběh nejslavnějšího mučedníka všech dob. Písní s křesťanským motivem je na desce více, ale všechny jsou napsané tak, že nevadí ani zapřísáhlým ateistům, což na desce oceňuji asi nejvíce.

Za poslech stojí určitě i energická vypalovačka Get up! Ta, když už nepřinutí lidi k jednání, dokáže zvednout návštěvníky na koncertech. Překvapila mě také skladba Don’t Let a Candle Be Your Sun, kde se objevuje prozměnu celý orchestr (i když předprogramovaný). Ano, to je ta desetiminutová skladba, která více než dobře zakončuje dobré album našich bratrů.


Interpret:The Elements
Album:The time is up
Počet stop:10
Rok vydání:2012


Autor článku: šrája

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist