27. 10. 2011

The Oppressed v Plzni

V sobotu 1. října se v KD Šeříková v Plzni konala akce, kterou nešlo nenavštívit. Poprvé za svou třicetiletou existenci u nás zahrála velšská legenda The Oppressed, která je velkým nositelem myšlenky SHARP a v tomto duchu se celá akce konala.

Uspořádat akci v kulturním domě se nakonec ukázala být šťastnou volbou vzhledem k tomu, že účast na akci byla velice solidní a kulturní dům byl plný. Ještě musím vyzdvihnout skvělou organizaci celé akce, vše šlapalo jako hodinky. A nemohu nezmínit ani vynikající ozvučení celé akce.

Jako předkapely se představily hned tři formace street-punk-oi zaměření, které naprosto zapadly do celého konceptu večera. Jako první se představili Punto D'Onore. Viděl jsem je živě poprvé, láska k Bohemce, skvěle šlapající muzika. A když dali vál od hlavní hvězdy, Skinhead Girl ( jak v angličtině, tak češtině ) tak si získali celý sál.

Druhou na řadě byli Muerti z Jablonce. Co o takové parádní kapele napsat? Kapela nahrává novinku, neodpustili si jeden povedený vtípek a zahráli to co se od nich očekávalo. Mě osobně utvrdili v tom, že je to v současnosti jedna z nejlepších kapel na naší scéně.

Jako poslední předkapela se představila slovenská kapela Rozpor. Tato kapela se z předskakujících asi nejradikálněji vymezuje ve svých skladbách proti fašismu a rasismu. Navíc zrovna vydávají novinku V létě oi, v zime crust ze které jsme se dočkali také ochutnávky. Jinak ve svém setu projeli všechny zásadní skladby, které se do vymezeného času podařilo vměstnat. Všechny kapely zahrály moc dobře, ale smekám klobouk před muzikantským umem Rozporu. No a pak už nastal čas pro The Oppressed. Pro jednu z kapel, která z ostrovů udávala směr celé části hudebního hnutí a opravdu silně se vymezuje proti rasismu a fašismu. Hlavní postavou legendární kapely je samozřejmě Roddy Moreno, který si svým charismatickým projevem podmanil všechny v sále od první písničky. Už jsou to veteráni, ale hrálo jim to jako zamlada… Poprvé jsme měli u nás možnost slyšet živě takový vály jako Ultra Violence, Joe Hawkins nebo už zmiňovanou Skinhead Girl. No vlastně každá zahraná skladba byla hitovka. Publikum bouřilo, parádní koncert - kdo nebyl může jenom litovat !!!

Závěrem bych chtěl poděkovat pořadatelům za opravdu skvělý večer. A hlavně za to, že tento koncert uspořádali v Plzni, kde je zajímavých koncertů mnohem méně než třeba v Praze. Loňský koncert další ostrovní legendy Cock Sparrer měl taky solidní návštěvnost a tak doufám, že tahle tradice bude v Plzni pokračovat !Foto z akce zde
http://dark.radiogothic.net/fotogalerie/index.php/Koncerty-Festivaly-akce/The-Oppressed

Autor článku: Pigeon


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Konec Rockmagu?
(30. 11. 2017 - 17:12)
Rozhovor s Jarkem Filgasem
(27. 11. 2017 - 19:32)
Invader a Headfire Tour 2017
(20. 11. 2017 - 12:11)
Komentáře ke kapelám:
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
D. Rock
(27. 8. 2017 - 10:09)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Autodoc.cz
https://www.AutoDoc.CZ
Nejnovější kapely
Hledáme !
Hledáme redaktory, kteří by měli zájem dělat rozhovory či recenze CD.
kontaktujte nás zde...
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Máte své CD?
Vydala vaše kapela vlastní CD? A chcete aby se o něm vědělo? Pošlete nám ho k recenzi.
Kontaktujte nás!
Antikvariát:
Darkont.cz
Punkshop:
Plastelína:
Odkazy

Hudební inzerce
TOPlist