Stríbrné prívesky na Darkont.cz
7. 5. 2012

The Pant - 15 Years Anniversary (DVD)

Břidličná u Bruntálu se stala v roce 1996 místem vzniku skupiny The Pant. Jak známo, každé lidské konání má své následky, a tak není nijak překvapujícím faktem, že zde tuto kapelu máme do dnešních dnů, přičemž v loňském roce oslavila své patnáctiny, a to už stojí za nějakou menší či větší oslavu.

Možná už skončily časy, kdy kapely oslavovaly kulatá výročí své existence zneužíváním funkce "copy" při sestavování nejrůznějších "best of" výběrů. Zvěčnění obrazového materiálu vrývá do historie výraznější stopu než pouze zvuk, a tak i The Pant oslavili 15leté výročí vydáním DVD.

Záznam byl pořízen 13.8.2011 při vystoupení na Letnice open air festu v Bruntále, tudíž takřka na domácí půdě. O popularitě kapely ve své domovině svědčí záběry do publika, které je nejen početné, ale rovněž připraveno si vystoupení užít. Potěšujícím faktem je, že to neplatí jen o prvních řadách, ale v neposlední řadě i o řadách posledních. Těžko říci, kolika kamerami je vystoupení snímáno, ale já jsem s celkovým sestříháním rozhodně spokojený, záběry se střídají citlivě a vkusně. Vítaným zpestřením jsou bonusy ve formě rozhovoru, koncertních záznamů nebo fotogalerie. Ovšem pro diváka zajímajícího se o komplexní hudební evoluci bude z těchto voleb největším potěšením sledovat sestřih záznamů z různých historických koncertů.

A co napsat k hudební náplni? The Pant jsou trio, které drhne svůj rokenrol (samozřejmě v metalovém slova smyslu) pěkně přímočaře a od podlahy. Zpívající baskytarista Roman Kočiřík disponuje chraplavým hlasem... Ano, v tuto chvíli se v pisálka může proměnit každý čtenář, jelikož už je jenom otázkou několika vět či jenom slov, kdy se objeví slovo "Motörhead". Takové přirovnání, jakkoliv z velké části sedí, by však bylo poněkud krátkozraké, jelikož tam, kde Motörhead dávají prostor punkové nevázanosti, tam The Pant nasadí trochu přemýšlivější, lze říci až melancholičtější notu, příkladem druhého případu budiž jemná sloka balady "Time After Time". A je jedno, do jakého zákoutí svého archivu kapela zašmátrá, v tomto škatulkovém zákoutí by přílišná vybočení ze zajetého směru zaváněla nepatřičností. "Pantí" hudba neboří hranice ani neudává směr novým trendům, ale je zahrána s chutí, upřímně a s muzikantským přehledem. K tomu přičtěme absolutně čitelný zvuk, který však netrpí pražádnou ztrátou autentičnosti, tudíž vás sledování dévédéčka bez okolků přenese do noční atmosféry akce pod širým nebem, kdy už nějaké pivo v sobě máte, ale stále jste v plném stavu vědomí. Ale budete-li chtít zážitek, kde bude míra autenticity ještě větší, nezapomeňte si jméno The Pant zakroužkovat, až budete procházet po areálu některého z festivalů s programem v ruce.


Interpret:The Pant
Album:15 Years Anniversary (DVD)
Počet stop:13
Rok vydání:2011
Seznam skladeb:1. Down
2. No Name Girl
3. Don´t Walk Away
4. Let Me Go
5. Say What You Want
6. Burning In Hell
7. Hope Will Never Die
8. The Road To Eternity
9. Time After Time
10. I Am Waiting
11. Outside
12. In The Crowd
13 Plane Crash


Autor článku: Topi  Související články:  Komentáře:

8. 5. 2012 09:17
Broxigaarr
Vynikající recenze!
7. 5. 2012 21:45
Louder fanda.
Tomu říkám povedená souvětí,pane recenzente. Muziku kapely neřeším.The Pant je kapela jak se patří, ale to se přece dávno ví.

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist