Reklama
3. 2. 2012

The Pant - rozhovor

The Pant je hard-rocková kapela z Břidličné, která oslavila 15 let existence a k tomu jim vyšlo nové DVD 15 Years Anniversary. A nejen o tomto novém DVD jsem si s nimi popovídal v tomto rozhovoru.


Ahoj, jak u vás zatím vypadá letošní rok?
Ahoj a zdravím taky čtenáře ROCKMAG.CZ. Tak rok se pomalu rozjíždí a jak už se u nás v kapele stalo tradicí, trávíme většinou zimu ve zkušebně a pracujeme na nových nápadech, kterých se během roku nashromáždilo až až. Jenom nějak nebyl čas je dát dohromady.

Čím teď kapela žije? Kdy a kde vás bude možné v nejbližší době vidět?
Kromě už zmíněného zkoušení v těchto dnech pracujeme na propagaci nového DVD.

Z hlavy přesně nevím, kde nejdříve hrajeme, ale koncerty postupně zveřejňujeme na stránkách.

Co připravujete pro letošní rok? Co The Pant letos čeká?
Rozhodně bychom rádi dodělali materiál na novou desku. Když jsme se vloni na podzim zastavili ve studiu u Standy Valáška, tak jsme se docela namlsali a říkali jsme si jaká škoda, že si nemůžeme zanahrávat, tak snad se nám to letos povede a dostaneme se i k natáčení nové desky.Hlavně bychom ale chtěli navázat na loňskou docela povedenou koncertní sezónu a zahrát zase na spoustě zajímavých míst, snad i větších festivalů a maximálně zkusit vypropagovat naši novinku.

Vaším aktuálním počinem je DVD 15 Years Anniversary k příležitosti 15 let existence, kdy a kde bylo toto DVD nahráno?
Nové DVD bylo nahráno během našeho loňského vystoupení na festivalu Letnice 2011 v Bruntále a musím říct, že šlo docela o adrenalinový zážitek, protože kvůli vrtkavému počasí bylo celé natáčení v ohrožení. Nakonec se ale všechno podařilo a výsledek myslím stojí za to. Ono nahrávat DVD je vždycky zážitek. Prostě buď to výjde, nebo je po srandě a pak už s tím nic nenaděláš. Jak říkám naštěstí to vyšlo.

Kde se toto DVD tvořilo, zpracovávalo? A jak bylo pokřtěno?
O zpracování se nám postaral Marek Spáčil z Marko TV, se kterým jsme spolupracovali už při natáčení našeho prvního DVD a celé se to stříhalo ve střižně v Bohumíně. Zvukovou stránku jsme řešili živým záznamem z pódia a i záznamem ruchů publika, tyto se pak zmastrovali ve studiu Šopa u již zmiňovaného Standy Valáška....Jak já bych si tam už zanahrával. No a křest proběhl v krásné předvánoční atmosvéře v brunálském klubu Barbar. Co budu vykládat, byla to litá spářka.

Co je na DVD k vidění a kde ho lze sehnat?
Na novinku se nám kromě zmiňovaného koncertu podařilo dostat taky spoustu starých raritních záběrů ze začátků kapely,fotky, videa a je tam k vidění i klip ke skladbě Burning in hell a záběry z koncertu z Běloruska. Nechybí rozhovor, retro fotky, stará tvorba a tak.Jelikož jsme si novinku vydali vlastním nákladem, tak je k sehnání na e-shopu na našich stránkách. Mimochodem při tom sestavování starých záběrů jsme se dost dobře pobavili.

Jakým způsobem byly a jsou vytvářeny vaše skladby? Jak vznikají?
No to je docela proces, člověče. My se u toho kolikrát pohádáme, řešíme věci každý po svém. Je to potřeba vidět tak, že jsme každý tak trochu z jiného těsta a když už věc dáme dohromady, tak to musí prostě sedět každému z nás. Většinou Víťa donese rif, já na to udělám nějakou melodii, Tomáš přidá rytmiku a když vše po čase sedne a vykrystalizuje v nějakou jakoby už jistou skladbu, tak se to v našem malém studiu nahraje a pošle Vojtovi Urbánkovi k otextování s tím, že témata textů jsou v jeho režiji. Potom se zkouší zpěvy aranže a podobně. Celé se to ale uzavře až ve studiu. Do té doby si to ještě sedá. Občas třeba skladba dostane finální podobu až ve studiu. Záleží jak která věc.
Už máte nějaké nové sklaby na případnou další desku? Hrajete je?
Jo jo, už jsou na světě čtyři hotové věci a další jsou rozdělané. Tři z nich už hráváme v programu. Dvě novinky jsou zaznamenané na novém DVD. Rozdělaných věcí máme dost a jsem rád, že teď během zimy můžeme dodělat to, co se během koncertní sezony nestihlo.

Mimochodem, když už jsme odskočili k tomu vzpomínání, jak kapela The Pant vlastně vznikla?
No to už je nějaký ten pátek. Tak jsme se jednou sešli s Pepou a Lubošem (původní členové) a prostě jsme zkusili jam. Docela nám to šlo a tak jsme se domluvili na další zkoušku. Pamatuju si, že Luboš tehdy před starou zkušebnou říkal: "Chlapi, pamatujte si to datum" bylo to přesně 28.9.1996.

Od začátku jsme měli jasno v tom, že chceme dělat vlastní tvorbu. Šlo se do toho po hlavě a byla to tehdy divočina jak se patří. První Ibanez, Marshall a tak. Bylo nám dvacet a svět byl náš.

Kde má kapela The Pant stránky a co na nich lze najít?
Takové ty hlavní stránky kapely jsou na www.thepant.cz, kde je k nalezení snad všechno podstatné o kapele od historie, přes diskografii, texty až po fanouškovské fórum. Samozřejmě jsme i na Facebooku, Bandzone, nebo Myspace a já nevím kde ještě.

Je něco, co na muzicírování nesnášíte?
Nevím jak kluci, ale já nesnáším, když řídím z vystoupení domů je tak pět ráno, všichni v autě spí a domů je to ještě sakra daleko. To mám fakt dost.

Co byste si jako kapela přáli od kouzelného dědečka, tak aby se to týkalo muziky či vašeho hraní?
Já bych to viděl tak na turné s Black Sabath, nebo Deep Purple někdy v sedmdesátých letech. To by mohla být docela jízda, ne? Ale Víťa by jel určitě rád šňůru s Dream Teatre a Tomáš minimálně s Textures. Každopádně, kdyby nám přikouzlil možnost se muzikou živit, tak by se určitě nikdo z kapely nezlobil.

Co by jsi vzkázal našim čtenářům?
Ať chodí na muziku na kocerty a dobře se baví. Jsme ještě na začátku roku, takže všem hlavně pevné zdraví a pohodový rock 2012.

Autor článku: David Havlíček  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist