Stríbrné prívesky na Darkont.cz
6. 4. 2009

The Rest – Rádo se stalo

První regulérní album téhle partičky se opravdu vyvedlo, vyšlo u Cecek Records a příznivci tvrdšího popu nebo spíše měkčího rocku si na tomto CD přijdou na své.

První regulérní album téhle partičky se opravdu vyvedlo. Příznivci tvrdšího popu nebo spíše měkčího rocku si na tomto CD přijdou na své. Styl téhle kapelky je hodně podobný kapelám jako Imodium, Jaksi Taksi či Iné Kafe, se kterými The Rest vystupovali nebo ještě vystupují.

Již první slova songu Kalendář (kolik stojí další den, kolik stojí další noc, kolik stojí jinej život), ukazují přednosti tohoto alba – jednoduchá muzika s jednoduchými texty, které jsou o obyčejných lidech a jejich problémech.

Text druhé pecky s názvem Nový rok je o tom, jak se mění životní role a že je lepší zapomenout (tentokrát to totiž budu já, kdo z nás dvou bude hlavou nad hladinou). Třetí track – Silnější nevyhrává - je hodně podobný tomu druhému (hlavně textem, ve kterém se opět vypráví o zapomenutí a o vztahu dvou lidí).

Album pokračuje, řekl bych, veselou písničkou Tvůj směr. Minimálně hudba v tomto songu působí hodně pozitivně, i když text je opět trochu pochmurný (být si jistý se vším, to není možné, skrývat svojí vinu je zlé i dobré). Rozhodně nejvtipnější je pátá píseň Inzerát. Jak už název napovídá, je o hledání partnerky přes inzerát. Veselé části („ahoj tady Kačomíra,sedm dětí mám“) se střídá s „reálným“ refrénem, ve kterém se opakují slova, stále tě hledám.

Po šestém kousku – Karty, přichází na řadu, textově nejsilnější píseň - Jeden na jednoho. Už její úvod (moudrost nekoupíš a hloupost neprodáš…jeden za jednoho a každej za sebe sám) donutí každého vnímat text bystřeji než u ostatních songů. Následují osmička a devítka neboli Neodpovídám a Mega romantická, která je opravdu mega romantická.

Desátý song je parodií na jistou hudební televizní soutěž. Název X-úspěch všem napoví, o kterou se jedná a její text je nejveselejší z celého alba (dámy a pánové zvykejte si na mě, užívám se vrcholu, dokud nejsem na dně). Závěrečný Bonux je úspěšnou tečkou za vydařenou plackou.

Album vyniká svou jednoduchostí (v tom dobrém slova smyslu) a tím, že nemá vyloženě slabou část. Hudba a zvláště texty se budou rozhodně líbit nejen fanouškům „měkčí“ muziky.


Interpret:The Rest
Album:Rádo se stalo
Počet stop:11
Délka:40:38
Rok vydání:2008
Vydavatelství:Cecek Records
Seznam skladeb:01. Kalendář
02. Nový rok
03. Silnější nevyhrává
04. Tvůj směr
05. Inzerát
06. Karty
07. Jeden za jednoho
08. Neodpovídám
09. Mega romantická
10. X-úspěch
11. Bonux


Autor článku: Tazzy  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist