Reklama
2. 12. 2012

The Squirm – Thru

Na počátku si dovolím citovat z bandzone profilu uživatelku Janet, píšící kapele po shlédnutí koncertu: „The Squirm? Cha! Zase to byl nářez jako prase! Koncert v rodné Studénce Mr. Aleshe A.D. byl skvostným důkazem toho, že toto není jenom nějaká kapela, nějaká skupina…Toto je naprostá a jedinečná bomba, která nemá konkurenci! Nemá…A Nikdy mít nebude…

Kdo kdy viděl spojitost úžasně hlubokých textů, odrážejících se v duši s dávkou elektra a kytar, které rozhýbou všechno a všechny?! No kdo? Nikdo! Ehm…Jen tak dál „

Já se musím přiznat, že jsem The Squirm ještě živě nikdy neslyšel, ale tohle mě tedy pořádně navnadilo na poslech novinky pod názvem Thru. Sám jsem až maniakálním fandou kombinace elektra a kytar a konkurence na světové scéně je opravdu veliká. Záleží tedy na úhlu pohledu, zda domácí kapelu posuzovat v našem malém českém rybníčku nebo v kontextu světové scény.

Hlavní personou kapely je „český Trent Reznor“ Mr. Alesh A.D., který své předchozí zkušenosti sbíral v takových formacích jako je Root. Podrobný vývoj tohoto nesporného talentu naší scény si přečtěte na bandzone profilu, včetně historie všech nahrávek The Squirm. Klobouk dolů!

Ale věnujme se novince. Nabízí nám celkem 11 songů skvěle zmáknutého temného elektro-rocku s řádnou dávkou hořké melancholie. Po hudební stránce je to mix mnoha nápadů a melodií – je to doslova studnice nápadů, to co by jiným kapelám stačilo na celou desku, je tu „použito“ v jedné písni. Alesh si své přirovnání k Trentovi určitě zaslouží. Je to jako kdybych dal dohromady mé oblíbence Ministry nebo Prong, přihodil bych White Zombie, pořádnou dávku NIN a vše okořenil Vanessou. A mohl bych tu jmenovat donekonečna další a další dark elektro ingredience. Možná si řeknete, s těma Ministry to teda Pigeon přehnal, ale uvědomte si, že živě jsou songy vždy mnohem větší náhul , než studiové provedení. Po hudební stránce nirvána, v kontextu naší scény silný nadprůměr a myslím si, že i ve srovnání se zahraniční konkurencí kapela velice slušně obstojí. Kdybych měl jmenovat své nejoblíbenější songy, tak určitě titulní Thru, Fragility Of The Night, Deeper and Deeper a závěrečná Silhouette Of Sorrow. Musím s potěšením konstatovat, že se i délka songů pohybuje v rozumných tří, čtyřminutových mezích. Jediný problém mám s texty, přesněji řečeno jazykem. Já osobně bych raději přivítal češtinu. Proč? Anglicky nebo německy zpívajících dark/elektro/ kapel je přehršel, ale česky? Jako příklad vždy dávám Vanessu, která je i respektovanou kapelou v zahraničí i přes to, že většinu repertoáru má v češtině. Je to jen můj subjektivní názor, možná prostor k diskusi.

Sečteno podtrženo – deska, která si zaslouží respekt!!! A těším se až mě kapela převálcuje někde na koncertě.


Stránky kapely:
http://bandzone.cz/thesquirm

Interpret:The Squirm
Album:Thru
Počet stop:11
Rok vydání:2012
Seznam skladeb:The Day When Our Love Died
Fragility Of The Night
Bitter Aftertaste Of Loneliness
Deeper And Deeper
Thru
Kiss Of Disappointment
She Said
Decipher My Passion
Night Is A Black Veil
Scars Within Me
Silhouette Of Sorrow


Autor článku: Pigeon  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist