Reklama
7. 1. 2016

The Truth Is Out There - Lighthouses

Ostravští The Truth Is Out There si po dvou vydaných EP vysloužili nálepku “čeští Enter Shikari.” Elektronicko-kytarovou anarchii předváděli na hodně dobré úrovni a debutová dlouhohrající deska tak byla poměrně očekávaná věc. A nezklamala, i když…

Zatímco jsem se připravoval na elektronické šílenosti, vsadila kapela v úvodní Indigo kromě kytar spíše na orchestrální aranže. Změna soundu skupiny a určité zklidnění postihlo celé album. Už od počátku je ale také jasné, že Lighthouses je propracovaná deska, která se snaží do našich zeměpisných šířek a délek přenést aktuální trendy rockové hudby.

Vlivů už totiž TTIOT mají víc než dříve a hudba na nové desce je tak hodně pestrá. I na tu elektroniku a epileptický řev samozřejmě dojde (například v písni Lizard Skin), ale všechny skladby jsou zároveň až neuvěřitelně hitové a vyspělé. Album je také mnohem přístupnější než jeho EP předchůdci.

Lighthouses je velká deska, která má šanci tuzemskou scénou zamávat, protože zní světově. A to si TTIOT odpustili spolupráci se zahraničními producenty a studii, kterou se dnes chlubí každá druhá česká kapela.

Jediný háček je v tom, že album zní na můj vkus až moc jako kopie. Jako dobře zvládnutá práce bez výraznější vlastní tváře. To je právě také důvod, proč se deska “do velkého světa” asi nikdy nedostane.

Pokud ale původnost tolik neřešíte, desku si rozhodně užijete. Album Lighthouses v zásadě nemá hluché místo (až na několikaminutové ticho v předposlední Thank You For Everything), nezní prvoplánově a s přehledem převálcuje většinu nahrávek, které u nás v poslední době vyšly.

Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist