Stríbrné prívesky na Darkont.cz
16. 11. 2006

Ticho de Pre Cupé Band - rozhovor

Rozhovor s Ticho de Pre Cupé Band z Milevska, která aktuálně jede turné s kapelou Nikde Nikdo. Jejich vystoupení je zážitek a tak jsem se na jejich koncertě v Jihlavě rozhodl, že s nimi musím udělat rozhovor. Tady je.


Co pro vás znamená muzika?
Pro nás, jako pro kapelu znamená muzika hodně.
Takhle fádně by asi odpověděl na podobnou otázku ze zvyku každý muzikant, my to ovšem máme trochu jinak. Pro nás je to taková berlička, takový most do jiného světa. Znamená to, že když se sjedem zhruba ve čtvrtek večer všichni v našem rodném městě Milevsku povětšinou ze škol, víme, že se v tomhle mrtvym území, kde se nic neděje a lidi jsou nepřijemný, puritánský a zlý (samozřejmě rozhodně neházím všechny do jednoho pytle, jen popisuji obecný stav věci), nebudem muset upíjet o víkendu po hospodách a můžem vyjíždět pryč, do měst, kde nás třeba rádi přivítají a pak má člověk pocit, že taky dělá něco, co není úplně zbytečný. A navíc, upíjet se tam můžem stejně dobře. Vlastně se vracíme domů, abychom zase co nejrychleji vypadli… Tedy, to byla taková vážná odpověď, na vážnou otázku. No a samozřejmě nás hudba taky strašně baví a naplňuje, což je něco, co například ve škole, nebo v práci nehrozí. Alespoň u nás ne.

Jak jste přišli k tomu podivnému názvu?
Když jsme začínali, jako protest-folkové trio mániček, inspiroval naší tvorbu veliký muž své doby, básník Ticho de Pre Cupé bulharsko-francouzského původu, jenž se přistěhoval na přelomu 17. a 18. století do Sepekova, což je vesnička nedaleko našeho domovského města. Jeho největším počinem je bezesporu sbírka „Keř na posekané loučce“.

Aktuálně jedete turné s kapelou Nikde Nikdo. Proč právě s touto kapelou? Co s ní máte společného?
S Nikdáčema jsme se seznámili přes našeho tehdejšího basáka a jejich basáka Číču, dali jsme společný koncert ve Futuru v Praze a jak se u nás na venkově familiérně říká, byla ruka v rukávě. Padli jsme si do oka hlavně proto, že v obou kapelách je čirou náhodou nejkrásnější člen ten, který hraje na akordéon. To je jak nějaký apačský jméno, že jo? Ten, který hraje na akordeon… Ten, který koncerty za conejvětší peníz z pořadatelů, kteří se chuděry snadno nechají oblouznit, domlouvá…Tyhle indiánský zvyky maj něco do sebe, budu o tom muset promluvit s klukama.
Jinak si myslím, že jsme hodně spřízněni textově, ale hlavně lidsky. Navíc oboje je taková veselá hudba. Myslím, že u nás je málo veselé hudby a je třeba to trochu napravit. Muzikanti se prostě berou moc vážně, s čímž se my prostě nemůžeme ztotožnit.

Kde všude vás v rámci tohoto turné ještě bude možné vidět?
Tak já to vezmu chronologicky, jak jsem to vyčetl na našich stránkách: Stříbrná Skalice, Kolín, Mariánské Lázně, Pardubice, Písek, Týniště nad Orlicí, České Budějovice, Praha, Milevsko.

Co je podle vás pravdy na tom, že každý druhý začínající muzikat dělá hudbu, aby na ní mohl balit holky?
Vážně nevím, co je na tom pravdy. My začali dělat hudbu, protože jsme mysleli, že změníme svět a tak. To, že se kolem ní motá požehnaně holek jsme si všimli až po nějakém čase hraní. Takže, vzhledem k tomu zpoždění, období dělání hudby jen kvůli ladně se pohubujícím bokům, cudným úsměvům a bohatě, jak z růže květ rozkvetlým ňadrům máme právě teď.

Jak by jste definovali to, co hrajete?
Emofolk.

Co lze nalézt na vašem aktuálním počinu "...i v tom je krása"?
Je tam 14 písniček, k tanci i zamyšlení, pro radost i pro truchlivou náladu. Je to takový průřez, tím co jsme udělali do léta ´05. Hlavně jsme potřebovali udělat desku, která ukáže posluchačům, jakým směrem se do budoucna budou ubírat naše hudební kroky (neplést s kroky F. Janečka) a to se myslím povedlo.

Jak dlouho toto album vznikalo (myslím tím, jak dlouho jste sbírali texty a tak)?
Vznikalo vlastně hned od vydání předchozí desky „Ticho léčí“, takže zima 2003. Hodně podstatné bylo, že jsme se pomalu, ale jistě tou dobou začali přelévat z původního folku k rocku. Byl to proces plíživý a pozvolný, leč nezadržitelný. Jinak jsme celkem plodný soubor, se sbíráním materiálu na další potenciální desky asi nebudeme mít problém.

A jak dlouho jste ho nahrávali a kde?
Natáčeli jsme ji v jednom studiu v Bechyni a neudělali jsme tam moc dobrou zkušenost. Musím říct, že deska dopadla celkem dobře, protože jsme se snažili, co nám síly stačili, aby to nějak vypadalo, nicméně vědět tehdy, to co víme teď, určitě bychom hledali studio jinde. Víc to nemá cenu rozpitvávat.

Kolik času jste ochotni strávit ve zkušebně?
To záleží na situaci. Obecně platí, že je lépe se scházet častěji a na kratší dobu. Víc jak tři hodiny ale stejně ve zkušebně nevydržíme. Teď to ale asi budeme muset vydržet o něco déleji, protože máme novou zkušebnu a musíme jí odhlučnit a tak. Takže koupíme nějaký flašky a se zručností národa Pata a Mata se dáme do práce.

Kolik akcí odehrajete za rok? Baví vás to ještě?
Je to zrovna týden, co mi volal náš manažer a radostně mi oznamoval, že za tenhle rok máme 53 koncertů. Což je prvně, za dobu co hrajem, že máme průměrnou frekvenci koncert/týden. A to jsme ještě navíc měli nucenou měsíční pauzu. Čím víc hrajem, tím víc nás to kupodivu baví, jediný co je někdy únavný jsou ty dlouhý cesty. Taky se někdy nemůžeme dohodnout, kdo bude řídit, neboť řidič je nedobrovolný abstinent daného večera.

Je něco, co na hraní nesnášíte?
Snad jen ty cesty. A pak, když se nepovede koncert. To máme vždycky chuť s tim seknout, ale každá voda nakonec zteče dolů a Kuba si vezme Stázinu za ženu…

Kde máte internetové stránky a co na nich lze najít?
Naše stránky jsou www.ticho.net, dá se tam stáhnout klip, první „folková“ deska, něco z aktuální desky a tak. Jinak stránky jsou dlouhodobě v grafickém provizoriu, ale už pracujeme na jejich kompletní inovaci, jenže jsme pomalý a líný.

Co by jste vzkázali našim čtenářům
Neberte drogy, mějte se rádi! A nás mějte rádi…
Autor článku: David Havlíček

Darkont.cz

Komentáře:

7. 10. 2008 19:05
ter
já vás hodně poslouchám fakt!!!
7. 10. 2008 19:04
teri
z tý oi si nic nedělejte nemá co dělat tak mluví kraviny
15. 6. 2007 13:04
maja
Ale hoši,dyť oni si z toho dělaji srandu,byste museli trochu znát a brát s nadhledem ;-)

a ten rozhovor je moc pěknej
26. 5. 2007 01:50
kapřík
:D dobře ty,máš něco proti starším lidem, hňupe? Neni to taky moje kafe,ale jsou dobry,ty oioi punkerče:D...
20. 5. 2007 15:58
Oi!
hrajete kýčovitý sračky pro starý pochcaný báby, prej emofolk, hnus je to!!!
26. 11. 2006 16:06
chocho
hoj skupinko,pekný a zábavný článeček a ten název kapely,hoho no ať Vám to pěkně zní i dále a stále AHOJ
23. 11. 2006 18:37
tomik
kupík na hrad!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-)
16. 11. 2006 07:35
Ali
Ty lidičky na rockmagu se nezdají a díky jim. Včera jsem se na vás jen zeptala a dnes je tu celý rozhovor, dobře načasováno:-). Jste moc přijemná kapelka, teď se ke mne dostalo vaše CD a musím uznat, že jsem si ho pustila vícekrát než je zdrávo:-). V Praze se na vás už těšim, tak se vsichni mejte a v prosinci ahoj

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist