2. 2. 2012

Titanic - rozhovor

Legendární brněnská metalová formace Titanic je zase v plné síle! A aktuální rozhovor s ní vám právě dnes přinášíme zde a tady. Postaral se o něj Pigeon.


Na počátku nám představ členy kapely.
Milan Hanák, baskytara, zpěv, Džoro Enčev- kytara, zpěv, Martin „ Marthus“ Škaroupka a Slávek Fric se střídají na bicích a do kapely se po 20 letech vrátil zpěvák Zdeněk Černý, který s námi letos bude vystupovat na většině akcí.

Nejúspěšnější deskou byla Metal Celebration. Kolik songů ve vašem současném playlistu tvoří právě ty nejúspěšnější písně a nakolik fandové vyžadují nové písně.
Současný playlist tvoří průřez ze tří našich desek. Z Metal Celebration je to pravidelně 5-6 songů. Fandové samozřejmě chtějí stále slyšet kultovní hity jako Figurína, Metalovej svátek atd., ale ptají se nás i po nových písních a pracujeme na nich.

Nedávno proběhla médii „kauza“ ukončení spolupráce se starým managementem, vznik v podstatě dvou kapel. Jak nakonec celý spor o „ochrannou známku“ dopadl?
Jsme rádi, že je celá věc za námi, bylo to velmi nepříjemné. Naštěstí spor se vyřešil jediným možným způsobem, protistrana se stáhla a v současné době už jméno Titanic nepoužívají.

V reedici vyšly desky Metal Celebration a Ábel. Chystáte pokračování? Minimálně Titanic 3 by si to jistě zasloužila.
Deska „3“ v reedici vyšla, máme ji ke koupi u nás v shopu. Brzo bude možnost zakoupit i poslední naše vydané album, Rockové balady.

V nové sestavě se objevil i Martin „Marthus“ Škaroupka, který současně hraje i ve hvězdných Cradle Of Filth. Jak se daří vše skloubit?
Jsem vytížen nejen Cradle Of Filth a Titanicem, ale ještě se podílím jako studiový hráč na dalších projektech a dělám semináře na bicí nástroje. Vypomáhám taky koncertně kapelám Symphonity a Dogma Art a v neposlední řadě právě vyšlo nové album mé vlastní kapely Inner Fear, kde skládám veškerou hudbu. Co se týká skloubení těchto všech aktivit, tak je samozřejme vždy důležité si umět vše dobře naplánovat. Většinou si sháním práci několik měsíců dopředu a mimochodem například v Titanicu se střídám za bubnama se Slávkem Fricem. Takže moje případná absence Titanic nějak zvlášť neohrožuje.

Předpokládám, že už je natočen materiál na DVD Metalové vánoce v Brně. Povedlo se vše natočit podle představ a na co se můžeme těšit?
No, záznam se povedl. Prozatím je ale stále vše ve stádiu příprav. Co konkrétně se na DVD objeví, včetně bonusů, bude zveřejněno včas na webových stránkách Titanic.

Máte nějaké hudební vzory nebo kapely , se kterými by jste si třeba rádi zahráli?
Milan : Mr. Big, Whitesnake, Judas Priest, atd. Džoro : David Coverdale, Jeff Scott, Yngwie Malmsteen, Steve Vai, Jason Becker, Ritchie Kozen, Joe Satriani a další. Martin : Uwe Schnitzl, Fikra Mizat a taky bych si rád někdy zahrál s Nušikem Faturižem

S jakými kapelami nejraději hrajete společné koncerty a co vůbec říkáte na současnou domácí scénu? Máte třeba nějaký nový objev, mladé muzikanty, kterým to podle vás dobře hraje?
Často máme koncerty s Nasal Drops, v Semilasse se nám výborně hrálo s dalšími moravskými kapelami – Dogmou Art, Kernem, Kairen, se všemi jmenovanými nás uvidíte nejspíš i v tomto roce na dalších akcích. Jinak např. Arakain, Doga, Calibos...je toho hodně. Za objev na české scéně považujeme např. kapelu Eagleheart, hraje jim to výborně.

Další plány kapely – zajímavé koncerty, festivaly v roce 2012, nějaké studiové natáčení. Prozraďte…
Máme v plánu vydat DVD Titanic, kde se objeví záznam ze Semilassa a mnoho dalšího. Pracujeme na nových skladbách, i ty máme v plánu fanouškům představit letos. A samozřejmě hrát, přibývají nabídky na festivaly, s těch známějších si zahrajeme například na Benátské noci.

Vzkaz fanouškům na závěr…
Díky za všechnu Vaši podporu v minulém roce a těšíme se na Vás na koncertech a fesťácích.

Děkuji za zajímavý rozhovor.


Stránky kapely: http://titanicband.cz/


Autor článku: Pigeon  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist