7. 11. 2013

Tomáš Kmec o dění ve Škworech

Rozhovor s baskytaristou kapely Škwor o jejich nové desce Sliby & Lži a o tom, co se kolem kapely aktuálně děje. Dozvíte se ale třeba také o připravované oslavě k 15-ti rokům existence skupiny....


Ahoj, jak se vám vede? Aktuálně žijete asi novým - již desátým albem Sliby & Lži. Jaký je to pocit, když držíte finální produkt v rukou potom, co je vydán?
Děkuji za optání, máme se dobře :-). Ale teď, co se týče nově vydaného alba, vždycky je to úleva, že už je to venku, že se to všechno stihlo do daného termínu a když je i chuť si to pustit, tak je to super :-)

Na albu jste použili i nějaké nové prvky - akustické nástroje. Čí to byl nápad? Panovala v tom shoda? Povězte nám o tom něco více...
Tak my jsme akustické nástroje používali na posledních deskách celkem dost, takže úplná novinka to není, ale je tam použit nově třeba akordeon atd. Tyto nástroje používáme do písniček spíše jako koření, které nás baví.

Jak by jste toto album lidem představili? Tedy těm, kteří ještě neměli možnost ho slyšet?
V podstatě nikdy nevím, co o každém tom novém albu vykládat i když s tím člověk strávil třeba dva roky života. Na tom novém albu je čtrnáct nových skladeb, které jsme se snažili, aby měly nové nálady, měly melodii, aby si to lidi mohli s námi na koncertech zazpívat. Jinak texty jsou klasicky, jak jsou lidé u nás zvyklí, ze života.

Jak, kdy a kde bylo album pokřtěno?
Album pokřtíme až 15.11. na našem výročním pražském koncertě.

Jak vznikaly skladby na toto album?
Skladby vznikají dlouho před vydáním. U S&L to bylo cca dva roky. Já posílám Petrovi muziku, který jí otextuje a následně Leoš dává do výsledného tvaru ve studiu.


Kdy a kde se album nahrávalo? Jak jste si toto nahrávání užili?
Nahráváme desky, tuším už od Loutek v našem studiu u Leoše, takže v domáckém prostředí. Výhoda je, že na nás není vyvíjen tlak, za jak dlouho to musí být natočené.

Jaké skladby z této desky jsou mezi lidmi nejoblíbenější a jaké z nich se líbí vám? A vůbec, jaké jsou ohlasy lidí na tuto desku?
Vždycky po vydání alba dáváme na naše stránky anketu, jaké písně jsou nejoblíbenější a většinou se to shoduje i s naším výběrem.

15. listopadu oslaví Škwor koncertem v pražské Incheba Areně patnáct let existence, jak to tam bude vypadat a o čem to tam všechno bude?
Bude to náš největší samostatný koncert, který jsme kdy hráli. Takže bude speciální scéna, zvuk i aparát. Bude se křtít CD Sliby & Lži a snad i dostaneme zlatou desku za DVD Natvrdo. I výběr písní, které na tomto koncertě budeme hrát je speciální, jelikož je vybírali sami fanoušci v anketě, kterou jsme měli na našich stránkách. Prostě mejdan jak má bejt :-)

Pojedete k desce také nějaké speciální turné? A plánujete udělat k nějaké skladbě klip?
Klip určitě bude a usilovně se na něm maká. Turné již probíhá a je rozděleno do podzimní a jarní části. Chceme objet všechny větší česká města.

Ve svých textech často kritizujete současný stav společnosti a politického klima v naší zemi. Měli by jste nějaké řešení? Chtěli by jste třeba návrat ke komunismu?
Kritizujeme stav naší společnosti v našich textech jednoduše z toho důvodu, protože se nám nelíbí. Je to všude okolo nás a jediné, co my s tím jako muzikanti můžeme dělat, je na to poukazovat. Nejsme a nechceme být politici, líbí se nám to, co děláme. Už se nám ale kolikrát stalo, že když někde řekneš, že tě něco sere, tak jsi hned komunista. Nechápu to. Komunismus fakt nechceme.

Co by jste vzkázali našim čtenářům?
Ať se jim vede co možná nejlíp a drží se jich zdravíčko.
Stránky kapely:
http://www.skwor.cz/
Autor článku: David Havlíček


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist