Reklama
12. 2. 2007

Totální nasazení - rozhovor

Černobílý svět, Slaný, Pohádka o bídě, Činčila, Zloděj z Bagdádu, Hipík, Weekend Punk, Za hranice a mnoho dalších kvalitních a známých songů má na svědomí takhle partička z města Slaný, s níž jsme udělali tento rozhovor.


Kdy, jak a proč Totální nasazení vlastně vzniklo?
Sváťa: Tak tohle je naše nejméně oblíbená otázka a vždy jí musím zodpovídat já…  Dohromady jsme se dali v roce 1990. Byli jsme partička spolužáků ze slánskýho gymplu, jímž se líbila tvrdší muzika a tak jsme ji taky chtěli zkusit produkovat. Původně jsme hodlali hrát metal, ale moc jsme hrát neuměli a nakonec z toho vylezl náš takový pseudostyl, který pak lidi nazývali punkrockem. Jinak naše historie je velmi pestrá a obsáhlá a pokud někoho zajímá, pak doporučuji naše webové stránky www.totaci.net a rubriku HISTORIE, jíž jsem velice pěkně zpracoval a to včetně pravěku naší kapely ;-)

A jak vznikl váš název?
Sváťa: No a to je hned druhá nejméně oblíbená…  Název Totální nasazení nás vždy plně vystihoval - neuměli jsme na to, ale řezali jsme do toho s maximálním úsilím, s totálním nasazením. To nám myslím zůstalo dodnes, ač jsme se možná na nástroje trochu zdokonalili, ale vždy se snažíme dostát svému názvu – hrát s totálním nasazením. Nemá to nic společnýho s nuceně nasazenými za druhé světové války. To je jen blbá shoda, díky níž jsme měli (hlavně dříve) nemálo problémů.

Máte představu, kolik jste od svého vzniku odehráli přibližně akcí?
Sváťa: Máme, protože už od počátku naší existence si vedu seznam všech koncertů. Ke konci roku 2006 jich bylo úplně přesně 700 – na našich webovkách je v rubrice KONCERTY podrobný přehled všech odehraných akcí.

Na kterou akci se příští rok nejvíce těšíte? Pokud tedy taková akce existuje...
P.P.Cvok: Na slánský Rock na valníku No.8.
Pípa: Slovakia winter attack a Jarní valník 24.3.v pražském Abatonu.
Sváťa: Já osobně nemám žádnou, na níž bych se speciálně extra těšil. Pokud bych si ale musel nějakou vybrat, tak stejně jako P.P.Cvok na náš domácí slánský rockový open air festival Rock na valníku na konci letních prázdnin.
Šukec: Myslím, že každý koncert má hodně do sebe, vždycky je na co se těšit. Těch akcí bude opravdu hodně, těžko předbíhat. Pokud bude tento rok podobný tomu loňskému, tak budou akce téměř všechny super.

Jak se dnes díváte na své nejstarší nahrávky?
P.P.Cvok: Velmi s humorem, je to legrace.
Sváťa: Já tak nějak pořád stejně. Prostě jsme tenkrát hráli, jak jsme hráli, a dochovaná dema jsou toho svědectvím. Za žádné naše starší nahrávky se nestydíme, čehož dokladem je to, že jsme je nedávno úplně všechny vydali v reedici na dvojcédéčku.
Pípa: Na nejstarší nahrávky, což jsou demáče z půdy, se dá fakt jenom dívat - poslouchat ani snad ne. Ale o něco mladší kusy jako Souhlasíš se vším nebo Pocta době mě vždycky rozbrečí ;-) .
Šukec: Touto otázkou jsem tak trochu zaskočen, protože ti kdo nás znají a poslouchají dobře vědí, jak dlouho jsem v kapele a tím chci tedy říct, že nemohu úplně posuzovat starší nahrávky, což je vcelku pochopitelné (pouhé dva roky na postu druhého kytaristy).

Kde máte zkušebnu? Jak častou zkoušíte?
Sváťa: Zkušebnu máme posledních šest let ve sklepě u mých rodičů. Předtím jsme ji měli v tom samém domě, jen o pár pater výš – v podkroví, ale byli jsme postupně s lepšími a lepšími aparáty hlučnější a hlučnější, a tak nás moje mamka vykázala do podzemních prostor . Protože hodně hrajeme, tak zkoušíme většinou jednou týdně. Každý to pak doplňuje individuální přípravou, no a když děláme nový songy nebo se chystáme do studia, zkoušíme i vícekrát.

Jakou muziku posloucháte nejraději? Které kapely vás ovlivňují?
Sváťa: Každý z nás poslouchá trochu něco jinýho a výsledný ovlivnění je pak v celku víc než zajímavý. Mně se líbí Wanastowi vjecy, Znouzectnost, XIII.století, Green Day, The Clash, Manowar, Offspring, Helloween, Nohavica, Už jsme doma, Konflikt, Wohnout, Tleskač, Zóna A, The Darkness a další a další Je toho moc.
Pípa: ČR: V.T.Marvin, UJD, FPB, Mauritius, Plexis, Našrot, Debustrol, Arakain, Wohnout, Tleskač, Psí Vojáci, Jasná Páka SR: Slobodná Európa, Zóna A, Horkýže Slíže, Davová Psychóza, Iné kafe Export: RHCHP, Pennywise, Primus, NOFX, SOAD, Sepultura, Nirvana, Kreator, Iron Maiden, Black Sabbath, Led Zeppelin, Doors, Green day, SUM 41, Toy dollz, Adicts, Soundgarden
P.P.Cvok: Aktuálně NOFX, Wohnout, Wanastowi vjecy ,The Hives a Killjoy.
Šukec: S postupem času nemám už tak vyhraněný styl hudby, poslouchám prakticky všechno od jazzu a "rokenrolu" až po hardcore a další "ulítlou" hudbu. To, které kapely mě ovlivňují - jsem neovlivnitelný :-)))))))

Jakou hudbu nemusíte?
Sváťa: Nemusím hip-hop, nemám rád taneční muziku a disko, nesnáším techno a vůbec opovrhuji “hudbou“, kterou nehrají živí muzikanti.
P.P.Cvok: Přestárlé hvězdy pop-music z komunistické éry.
Šukec: To je naprosto jednoznačné - pop!!!!!!!!!!!!!!!
Pípa: Guns´n´roses…

Co lze najít na vaší aktuální desce "Tak mi to puč !!!"?
Sváťa: Jak napovídá podtitul alba – Best of, obsahuje naše největší hity za celou dobu naší existence.
Šukec: Ono už delší dobu se ozývalo z řad fanoušků - hrajte tohle či toto - a právě z toho vyvstal tento nápad udělat něco nej. Tato deska vznikla na základě dosti širokého repertoáru, který si právě fans mohli vybrat sami ve velké anketě, která proběhla na naší webové stránce.

Co považujete za nejlepší skladby na této best-of desce?
Šukec: Jako na každé desce si člověk oblíbí to, co je mu úplně nejbližší, posuzovat, zda tato skladba je horší nebo lepší by nebylo úplně na místě - tato bestofka je pro mě konkrétně naprosto povedená.
Sváťa: Vzhledem k tomu, že se jedná o výběr hitovek, tak si myslím, že jsou nejlepší všechny ;-)

Chystáte už nějakou další řadovou desku? A pokud ano, co od ní lze čekat?
Šukec: To je otázka do pranice :-)) Samozřejmě. Když to budu tajit, tak je jasný, že kecám - jasně makáme na nových věcech, ale víc už k tomu neřeknu, právě to je překvapení.
Pípa: Chystáme a čekáme, že nebude řadová.
Sváťa: Po výběrovce bestofek připravujeme novou studiovku. Snad to bude ještě letos. Nejsme ničím tlačený a nechceme to uspěchat. V současný době děláme na nových písních a bude to určitě zajímavý, protože budeme poprvý v historii točit album s dvěma kytarama. Už samotný aranžování skladeb je teď něco novýho.
P.P.Cvok: No ale nejprve se chystáme natočit 2 až 3 skladby jako singl.

Jak připravujete materiál na novou desku? Najednou nebo postupně...?
Sváťa: Tak děláme to postupně. Já s P.P.Cvokem vždy přineseme nějaký song a pak na něm společně pracujeme.
Pípa: Nejdřív najednou někoho něco napadne a pak to postupně všichni zpracovávaj.

Kde máte internetové stránky, co na nich lze najít?
Sváťa: Naše webovky jsou www.totaci.net a najdete na nich úplně všechno, co se o nás dá dozvědět. Novinky o aktuálním dění, fotky, klipy a ukázky z alb, texty a akordy, historii, máme tam pravidelnou soutěž, obchod s našimi CD, textilem a bižuterií, no prostě je toho tam víc než dost.

Co by jste vzkázali našim čtenářům?
Sváťa: Kašlete na image a poslouchejte co se vám opravdu líbí 
Pípa: Nevím kdo to je za lidi, takže nevím…
P.P.Cvok: Hodně legrace.
Šukec: Za sebe chci říct - protože je začátek roku a všechno máme prakticky před sebou, tak ať se všem všechno daří - čtenáře bych chtěl tímto moc pozdravit a budu moc rád, když nás budete i nadále poslouchat a chodit na nás.
Autor článku: David Havlíček  Související články:  Komentáře:

25. 8. 2008 23:20
zewlsks
njn TN co jinyho proste good kapela co dodat..
5. 8. 2008 21:16
Lukáš Kučera | LUKAS.KUCERA@seznam.cz
je to moc super skupina protože tam hraje můj nejlěpší učitel Svatopluk Šváb
9. 4. 2008 22:47
medvecký
z kama ste vy šulini??
5. 3. 2007 23:25
LakY
Pipa ma jako vzdy dobre odpovedi.. :)))
4. 3. 2007 16:44
player 13 let
jsem též stejného názoru
3. 3. 2007 23:09
Šárka
Jste super :-)
3. 3. 2007 14:39
Čónislav Dilinní | jcsonka@seznam.cz
Fag Totáči jsou nej nej kapelka (česká) a tag tomu aspoň u mě vždycky bude a tim sem si jistej. Všechny je zdravím!!!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist