Reklama
17. 1. 2015

Totální Nasazení - Zbytečnákapela.cz

Slánští Totální Nasazení jsou nezmaři. Loni sice vydali desku Oceloví ptáci, ale ke konci letošního roku ji rychle nahradili novým zářezem, albem Zbytečnákapela.cz. Deska je v lecčems jiná než její předchůdci, ale přesto pořád stejná.

Z jednoho rozhovoru se Sváťou a spol., který jsem nedávno zahlédl, jsem měl pocit, že Totáči se opravdu považují za zbytečné. Jako vždycky ale dokázali pánové i tento fakt přetavit do humoru a ironie a pojmenovali podle něj celou desku: Zbytečnákapela.cz (mimochodem, adresa je funkční). Nejen to, v digipacku najdete také položky jako “Zbytečný tracklist,” “Zbytečné info,...” Co zde ale nenajdete, jsou texty, což mě osobně docela mrzí.


Už v recenzi na Ocelové ptáky jsem psal, že po natočení desky opustil kapelu její dlouholetý člen P.P.Cvok. Nahradil ho Karloss, který drtil akordy i v Jaksi Taksi a vlastně díky němu a jeho iniciativě vyšlo nové album kapely tak brzy. Nutno dodat, že jeho vliv je na výsledku docela znát, často tu můžeme najít až poppunkový feeling.


Jako na starších deskách, i na novince mají ale Totáči barev a stylů mnohem více. Chybět nesmí například metalové kytary ve formě skladby Mordor a nebo irské motivy v písni Irská. Kupodivu tu ale nenajdeme výraznější zastoupení dechové sekce.


Zbytečnákapela.cz pokračuje v “trendu,” který naťukla už předchozí deska a to v postupném zvážnění. Nové skladby reagují například neonacismus (Pseudoradikál) nebo oslavují odvahu protifašistických odbojářů (Zapomenutý sny).


Melodie a kytarové riffy sice nejsou bůhvíjak vynalézavé, ale fungují dobře. Ostatně jako celá kapela, která si po léta vydržuje své místo na české hudební scéně. Zbytečná totiž rozhodně kapela ani deska nejsou. A to i přes hospodskou onanii na slánský pivovar, která je na můj vkus až moc obyčejná. Naštěstí ji vyvažují skladby Tichá voda, Kdo jsi? nebo Zapomenutý sny, největší hitovky desky.


Interpret:Totální Nasazení
Album:Zbytečnákapela.cz
Počet stop:10
Délka:30 minut
Rok vydání:2014
Vydavatelství:Swabian records
Seznam skladeb:1.Pseudoradikál
2.Tichá voda
3.Když to není
4.Kdo jsi?
5.Irská
6.Antoš
7.Zapomenutý sny
8.Otevřete oči
9.Mordor
10.O hvězdáři a kometě feat.Martina


Autor článku: šrája  Související články:  Komentáře:


 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist