Reklama
28. 2. 2014

Traktor - Alcatra'n'z

Traktor je dnes u nás poměrně zavedenou značkou, která pomalu ale jistě atackuje na pozici mezi předními bigbítovými kapelkami naší české kotlinky. Pomoci jim při tom může také novinka Alcantra’n’z.

Traktor si v podstatě pořád jenom oře to svoje políčko. S každou deskou je ale vždy o chloupek lepší v psaní hitových rockových pecek, které spolehlivě rozskákají sály. Také na Alcantra’n’zu mají tedy své místo pořádné kytary, nutné dávky humoru a refrénové sbory jako od Alexandrovců.

Už první tři skladby jsou pořádně zadkynakopávající nahrávky, kterým nechybí nic z výše zmíněného a starají se tak o více než slušný rozjezd desky. Ta obsahuje také volnější skladby, které ale ne vždy vyjdou podle plánu. Například Atomové srdce otce bych očekával spíše ve vysílání Šlágr TV.

Jiné momenty mi ale zase vyloženě spravily chuť. Myslím tím jednotlivé slovní hříčky a fórky, které jsou k mání skoro v každé skladbě a jedna z nich dala dokonce název celé desce. Překvapila mně také skladba Truck’n’roll, ve které kapela ukazuje, že to umí rozjet na pořádně vysoké otáčky i po třinácti letech existence.

Od předchozího Tmelu se vlastně nic moc nezměnilo a většina skladeb by se mohla objevit na obou deskách, aniž by to narušilo celkový koncept. Přesto je to ještě pořád více než dobře poslouchatelná hudba, která si nedělá nároky na nějaké boření hranic, ale pouze na zabavení posluchače.

Obzvláště Defenestrace, Katastrofiol a Přítel Gump jsou potom skladby, které by mohly kapele závidět i soubory typu Harlej, Doga a jiné žánrově spřízněné.


Interpret:Traktor
Album:Alcatra’n’z
Počet stop:10
Rok vydání:2013
Vydavatelství:Vlastní náklad
Seznam skladeb:01 Defenestrace 4:54
02 Katastrofiol 3:33
03 Přítel Gump 4:24
04 Kdy dojdou náboje a vzduch 5:50
05 Alcatra’n’z 4:47
06 Rock Fort Knox 5:11
07 Atomové srdce otce 5:12
08 Dovolená v Pr.... 4:38
09 Truck’n’roll 3:13
10 Katakomby 6:20


Autor článku: šrája  Související články:  Komentáře:

17. 3. 2014 07:01
Nick
Mildo, ta recenze je velmi vstřícná s ohledem na to, že je psána na desku plnou toho nejklišovitějšího agrometalu.
14. 3. 2014 21:55
Šrája (autor recenze)
To Milda:
Nadsázka a nadhled v mých recenzích mají zdůrazňovat subjektivní pohled na věc. Npř. Šlágrem TV jsem chtěl naznačit, že na mně skladba působí trošku kýčovitě.

V použití slova soubory jsem zatím žádný problém nenašel. O Slavíky a žebříčky, které ve svém komentáři zmiňujete, v hudbě přeci nejde, ne?

Dokonce ani na větě, kterou citujete, nevidím nic špatného. Nebo snad Traktor boří hudební hranice? Zavádí nové postupy? Přináší lidstvu nové myšlenky, za které bojuje? Ne, má za cíl pouze bavení posluchače, přesně tak, jak jsem to napsal. Nebo to snad vidíte jinak?
11. 3. 2014 09:27
Milda
Tak nejhorší recenze, co jsem snad četl. Jaký Šlágr TV? Hodně ujetý názor. Nebo to byl pokus o vtip? Ach tak, ha ha. Neříkám, že atomové srdce je hitovka, ale spousta kapel by na ní klidně postavila svoje CD, kdežto u Traktoru je to třeba jen nejméně povedený kousek z cd, vzhledem k těm nahuleným hitům, co na novém CD mají a které by jim záviděli (použít slovo soubory, je taky ujetina) hudební skupiny Doga, Hárlej, ale i Kabáti a ti jsou přece jen v žebříčku ještě někde jinde. A také není pravda, že by se to dalo smíchat s Tmelem, protože Tmel je super album s výbornou hudbou, ale Alcatraxnxz je zvukově ještě lepší. Jediné, co Traktoru ještě škodí, je, že o něm ví pořád málo lidí. Ale věřím, že se to hodně rychle změní a příští rok půjdou ve Slavíkovi ještě o hodně výš (i když je to stupidní soutěž a moc jí nevěřím) Konečně pak vypráskají všechny koncerty.

A na závěr: "Přesto je to ještě pořád více než dobře poslouchatelná hudba, která si nedělá nároky na nějaké boření hranic, ale pouze na zabavení posluchače." WTF???

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist