Reklama
16. 4. 2013

Trawerza - Trawerza

“Dnes již legendární punková čtveřice, která se legendární nestihla stát,” píše o sobě brněnská punk/rocková kapela Trawerze, která v květnu roku 2012 vydala své eponymní debutové album.

Na tom se nachází 11 skladeb, které jasně čerpají z kapel typu VT Marvin. Vyvedený je už obal, který obsahuje vtipné ilustrace, vázající se k jednotlivým skladbám. Od poslechu rozhodně neodradí ani Moimir Papalescu, který měl na starosti mastering desky.

Skladbám nechybí humor, ale ani násilí. K tomu odkazuje už třeba slavný citát z Ezechiela, známý především z Pulp Fiction a nebo obrázek, odkazující na další “tarantinovku” Sin city. Jsou zde ale i písně, které mají za cíl pouze oslavit letní čas a nebo pomeje.

Instrumentální stránka není zrovna na nejvyšší úrovni, ale díky množství nástrojů (kromě klasiky ještě npř. banjo, housle, klávesy) zní pestře. Vlastně každá píseň má svůj vlastní specifický zvuk. Díky tomu jsem si při poslechu vzpomněl na desku Ostrov bláznů od kapely RadioA, která natočila svůj debut podobným stylem. Problém obou desek je, že vůbec nezní punkově. Moimir, který se vyžívá v garážovém zvuku mohl přece Trawerzu nějak okořenit...

Humor kapely se projevuje hlavně v textech. Příkladem budiž píseň Bruslař, která líčí jaro jako období, kdy se nalézají mrtvoly a nebo skladba vOSA, která líčí současný stav hudebního průmyslu u nás.

Po několika posleších mě deska pořád nepřestává bavit. Není to sice bůhvíjaké veledílo, ale své humoruchtivé fanoušky si určitě najde.


Interpret:Trawerza
Album:Trawerza
Počet stop:11
Rok vydání:2012


Autor článku: šrája

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist