Stríbrné prívesky na Darkont.cz
21. 7. 2017

Trny & Žiletky - Trny & Žiletky

Patří k jistému koloritu tuzemské hudební publicistiky, že při recenzování nových počinů Dark Gamballe, ale třeba také Heiden nebo Insanie, se neopomenou připomenout extrémně metalové začátky těchto uskupení. V tomto smyslu se zdál být příslibem návratu ke kořenům první ze zmiňovaných kapel projekt Trny & Žiletky.

Trio vzniklo z popudu kytaristy a v případě Trnů také autora hudby Majkla, který strávil v řadách vyškovských Dark Gamballe šest let a natočil s nimi desky Superstar, Bonboniera a Perpetuum Gamballe. Jeho odchod v roce 2009 nepatřil mezi ty nejpřátelštější, zdá se ale, že staré rány jsou zaceleny. V sestavě Trnů tak najdeme eklektického gamballského frontmana DeSeda a řady doplňuje ještě bubeník Paull Black, který fungoval také jako koncertní posila jihomoravanů.

Trny & Žiletky produkují současně znějící avantgardní metal, který zároveň nemá strach z popových melodií. Desetiskladbový debut ale preferuje spíše temnotu, surovost a agresivitu, čímž dělá čest svému názvu i potemnělým vizuálům projektu. Strukturu pečlivě naporcovaných riffů a pekelného rytmického zápřahu jen zřídka naruší jiné nástroje, jako flétna v skladbě Vlk a město duchů nebo saxofon v závěrečném Akátu.

Tradičně solidní výkony předvádí také zpěvák DeSed, jehož vokály tentokrát připomínají spíše jeho nedávnou práci na projektu Hellyum, než jeho hlavního hudebního zaměstnavatele. Trnům & Žiletkám totiž propůjčuje tvrdší rejstříky svého hlasového arzenálu, které u Dark Gamballe nedostávají moc prostoru.

Vydání eponymní dlouhohrající desky, ke kterému došlo na konci letošního dubna, předcházelo čtyřpísňové promo EP. To v jistém smyslu vytyčilo hranice, ve kterých se Trny & Žiletky pohybují a na něm zastoupené písně jako Ona nebo Krvavé noční sporty představují také vrcholy recenzované nahrávky. Ta potvrzuje neobvyklou hudební potenci vyškovské party a zároveň budí otázku, jestli tento nadějný projekt bude mít své pokračování a jestli bude případně k vidění také naživo. Doufejme, že ano.


Interpret:Trny & Žiletky
Album:Trny & Žiletky
Počet stop:10
Délka:39:56
Rok vydání:2017
Vydavatelství:Redblack
Seznam skladeb:Trny
Královna Jizva
Ona
Zvíře
Nevědomí
Vlk a město duchů
Chyba
Jižní anděl
Krvavé noční sporty
Akát


Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist