1. 6. 2013

Unborn - Awaken to reality

Předchozí deska Six Ways of Suffering z roku 2011 se setkala s vcelku pozitivními ohlasy a pro kapelu asi nebylo zrovna lehké na album navázat. Nová deska Awaken to reality je ale od šestého dubna na světě, tak se na ni pojďme podívat.

Pražští Unborn zatím nejsou bůhvíjak zářivá hvězda naší tvrdé scény, ale tím spíš člověka potěší, když na kapelu narazí. Hudebně se jedná o klasický trashmetalový nářez, kterému kralují hlasivky zpěváka Alexandra Sembera.

Už na první poslech je jasná změna oproti Six Ways of Suffering a tou je zvuk. Ten je teď na vyšší úrovni. Všechno to zní hezky těžkotonážně, opravdově a zároveň moderně (a to i bez jekýchkoliv samplů nebo rádobyelektra).

Vyvedený je i stylový booklet desky, kde se nachází kresby, fotografie kapely a samozřejmě texty. Ty pojednávají o smrti, bolesti, radiaci a dalších příjemných tématech a musím uznat, že mě docela baví.

Ať už jde o protestsong Chemotherapy of the Goverment nebo Faces in the Mirror o odkrývání pravých tvářích, vše zapadá do jednoho temného rámu a zapadá do sebe. Ani hudebně se tu nenachází žádné veliké výlety do jiných žánrových vod.

Jak už jsem psal v úvodu, jedná se o poctivý trash s moderním nádechem. Občas nějaké to sólo (za kterých jsem, pravda, nebyl úpně hotový), ale hlavně muzika, která se na vás valí a chce vás pohltit do svého světa. Zbývá jen otázka, jestli jste na tento svět připraveni. Vstupenka do něj není zas tak drahá a za zkoušku to rozhodně stojí.

Za mě tedy musím říct, že kapele se podařilo předchozí desku překonat. I tady se objeví melodický refrén jako v No Second Chance a když už nic jiného, tak každého fanouška jistě potěší, že stopáž je o čtvrt hodiny delší.


http://www.unbornband.cz/
http://bandzone.cz/unbornInterpret:Unborn
Album:Awaken to Reality
Počet stop:10
Rok vydání:2013


Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist