7. 7. 2011

Vanessa - Ave Agony

Legenda české EBM Vanessa vydává album po 12 letech hybernace. Nechme mnohdy neuvěřitelné historky a historii z divokého období kapely plavat a věnujme se současnosti.

Hned na začátku je nutno rozptýlit veškeré obavy z comebacku – kultovní kapele se podařilo natočit vynikající desku. Obavy zmizely ihned po poslechu první uveřejněné skladby Fízl na speedu. Čeho jsem se obával? Nejvíce asi vyměknutí kapely, přílišné komerčnosti, výsledku spolupráce Rodný – Papež. Vyměknutí se nekoná ani náhodou. Spolupráce Rodný – Papež dopadla na jedničku s hvězdičkou. A komerčnost? Po hudební stránce rozhodně ne a skvěle zvládnutá promotion a profesionální tým okolo kapely je dnes nutnost. Vanessa potvrdila své kvality po všech stránkách. Zvukově je deska na světové úrovni, což je jistě mimo kapely i zásluha zvukového mága Alexandra hacker z německých industriálních pionýrů E. Neubauten, který se podílel na výsledném zvuku nejvíc.

Deska je „nádherně“ děsivá, temná, odporná, perverzní,apokalyptická na samé hranici šílenství. Po hudební stránce obdivuji skladatelskou symbiozu Rodný – Papež, jednotlivé skladby do sebe zapadají v jeden homogenní celek. Živé bicí Jaroslava Stuchlého ( Majklův strýček ) a Samirův projev jsou třešničkami na dortu. Na druhou stranu album není na jeden poslech. Buď si ho zamilujete jako já, nebo ho navždy zatratíte, nic mezi tím není.

Kapela má našlápnuto i za naše humna. Tento záměr dokazují jednak německé překlady v bookletu ( podmínka zahraniční agentury ) a navazující spolupráce s německou agenturou Promofabrik ( www.promofabrik.de). Tím se kapele otevírá i účast na zahraničních festivalech, pro letošek se kapela zmiňuje o jednom. A čeština? Ta dle Samira nevadí, naopak je v zahraničí brána jako „exotic bonus“. Kladné recenze v zahraničních magazínech naznačují, že minimálně v Německu a ostatních Německy mluvících zemích, kde je EBM scéna nebývale silná, má Vanessa slušně našlápnuto k úspěchu.

A jednotlivé songy? Mě se deska líbí jako celek. Mám-li jmenovat tak Spolkni ďábla, Ahoj,chcípni, Fízl na speedu, cover The Groupies Primitiv a psychedelická Smrad z lidí jsou mými největšími favority po zhruba dvou měsících poslechu, kdy mi deska již dostatečně zalezla pod kůži….

Resumé? Vanessa opět zasedla na trůn české EBM ( konkurenci nechala při vší úctě ke všem kapelám daleko za sebou ). Syrová deska bez kompromisů!!!


Interpret:Vanessa
Album:Ave Agony
Sestava:Samir Hauser
Jakub Horák
Daniel Rodný
Jaroslav Stuchlý
Miroslav Papež
Počet stop:13
Délka:54:15
Rok vydání:2009
Seznam skladeb:Satanova pomsta
Spolkni ďábla
Chci zmizet
Ahoj, chcípni
Mukamba
Fízl na speedu
Nechtěná magie
Den, kdy jsme ztratili koule
Primitiv
Zrcadla
Melodrama
Smrad z lidí
Babylon
54:09


Autor článku: Pigeon


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist