Stríbrné prívesky na Darkont.cz
15. 5. 2017

Vasilův Rubáš - Nebyl, ale

Záchranáři každé skomírající párty, dvoučlenný orchestr Vasilův Rubáš, loni navázali na svůj debut Konec světa z roku 2012. Onen letopočet sice nakonec navzodry mnohým předpovědím tím posledním Nebyl, ale aspoň díky tomu máme možnost slyšet nový materiál Vasildědy a Rubyho.

Na novince se pánové vyřádili ještě mnohem více než na zmiňovaném debutu Konce světa. Špílci je prošpikován nejen vydařený booklet nahrávky, ale samozřejmě také hudba samotná. Vasilův Rubáš si přitom vystačí sám, bez hostů. Jen si tedy sem tam vypůjčí nějakou tu melodii: jednou od Gershwina, jindy zase z vánočních koled, které poté přetransformují v kytarové sólo v pokusu o Pořádný popík.

Kapela je po celé ploše nahrávky zábavně švihlá a přisprostlá. Díky množství užitých nástrojů (kterým vládne především akordeon) a přístupů pestrá. Pro kulometnou flow pánů Vasildědy a Rubyho také punkově svižná. V tomto ohledu Vasilův Rubáš svůj debut rozhodně překonávají. Jen se někdy jedná o interní humor nebo vyložené blbůstky typu Pan inženýr čáp. V tomto případě je možná na místě ono přísloví o tom, že méně je někdy více, ale upovídanost k duu prostě patří. I když otřepaných rýmů a možná i celých písní by mohlo být méně, o tom žádná.

Oproti debutu ubylo vážnějších a folkovějších skladeb, rozhodně se ale nedá říct, že by desku tvořily jednoduché vypalovačky. Jako příklad může posloužit již dříve zveřejněný singl Maliny. Také některé další skladby ale můžou překvapit svou složitou strukturou, mísící v sobě vše, co bylo zrovna po ruce.

Nebyl, ale je v první řadě pořádný mišmaš stylových eklektiků, jejichž jediným cílem je pobavit posluchače. A to se až na výjimky daří. Přestože všichni víme, že koncerty Vasilova Rubáše jsou v tomto ohledu nepřekonatelné a na desku v podstatě nepřenositelné. I tak se ale vlastně těším na další desku. Už jen kvůli jejímu názvu.


Interpret:Vasilův Rubáš
Album:Nebyl, ale
Počet stop:16
Délka:48:29
Rok vydání:2016
Vydavatelství:100PROMOTION
Seznam skladeb:Kebule, cibule
Blbost
Maliny
Zamrká
Pan inženýr Čáp
Dávný sny
Nasráno
Pořádný popík
Pohádka o včelce
Ticho
Břicho
Buď normální
Briefstrejc
Bylo líp
Noemův Titanik
Hasiací prístroj (bonus)


Autor článku: šrája


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist