Stríbrné prívesky na Darkont.cz
3. 5. 2017

Vážně i nevážně s Bartem Spinney

O všem, co vyplňuje jeho život. Rozhovor se točí kolem muzikanta a jeho hudebních záležitostí Staré pušky, Baby Secondhand, Proti směru, Projekt 11 a Páni kluci. A co Bárt dělá ve volném čas se můžete dozvědět také.


Alan – Vystupuješ ve dvou skupinách – Staré pušky a Baby Secondhand, jak to vše stíháš?

B- To není úplně přesné, občas ještě zahrajeme s mou první kapelou Proti směru, do toho mám hudební projekt - Projekt 11 a taky s Honzou Kunzem z Opavských Kofe-in. Občas hrajeme na akcích naše oblíbené písničky pod názvem Páni kluci, takže popravdě někdy nevím, kde mi hlava stojí. Skoro každou neděli večer, když se vrátím zničený z cest, mám chuť se vším seknout, ale já prostě bez hudby a tvoření nedokážu být a vím, že je to láska na celý život, ale také zároveň prokletí. Takže to stíhám tak, že mám skoro každý víkend akci, což úplně neprospívá vztahům, zanedbávám přátelé, rodinu, což mě mrzí a často mám z toho všeho nemalé chmury. Ale jak zpívá Sid ve Starých puškách v písní Obyčejný rock n roll, mám ho rád i za to co mi vzal :)

 

Alan – S oběma kapelama máte docela dost vystupování, nechá se vše zrealizovat,a nebo i odmítáte nějaké ty pozvání?

B – Kdyby v tom nebyl systém, tak by mě to zničilo. Ono to není jen o hraní, ale jsem taky rád po koncertě mezi lidmi, mám za ty roky všude dost přátel a tak se většina koncertů změní ve večírek do rána, no a to se čím dál hůř pak druhý den vyklusává. Dvojáky, které jezdíme s Puškama, protože to máme všude ze Slezska daleko a jsme každý z jiného města, jsou úplná smrt:) Obdivuji kapely co jezdí tour, ikdyž díky všem těm projektům je můj život vlastně jedna velká tour:) Pušky mají dané, že díky dalším kapelám a pracovním povinostem, hrajeme dva koncerty měsíčně, no a zbytek tomu podřizuju tak, aby si každá další kapela zahrála, ale já měl taky občas čas na relax, načerpal sílu tvořit písničky, byl doma, viděl se s rodinou, přáteli, ale jak už jsem psal, hodně z toho zanedbávám, protože se na koncerty taky musíš připravit, zkoušet , řešit organizační věci, kór , když je těch kapel víc. Především o Pušky je docela zájem, máme naplánované koncerty na rok do předu a díky systému o kterém jsem psal, musíme hodně nabídek odmítat. Pokud se hudbou neživíš a děláš ji jen pro radost, pak si myslím, že není dobré hrát pořád, protože pak může vzniknout ponorka v kapele, může dojít energie, radost z hraní a to by pak popíralo smysl , proč to celé dělám, děláme

 


Alan – Skupiny bohužel nejsou tvým živobytím, co Bárt dělá?

B – Hudba je jen láskou a drogou.. Chodím tedy do práce jako každý, mou výhodou je, že pracuji v tetovacím studiu / Bekus art style/ jako piercer a mým šéfem je zárověn můj velký přítel a spoluhráč na bicí z Baby secondhand Bekus, takže nejen že mám super práci, skvělý kolektiv, ale taky je mi umožněno jezdit na koncerty atd, což je k nezaplacení:)

 

Alan – O obou kapelách toho bylo napsáno dosti, i spolem jsme dělali rozhovory.Takto vezmeme trochu více oddychově. Ve volném čase se Bárt zaobírá čím, máš nějaké koníčky?

B – No tím největším je stejně hudba, každý večer se zašiju do svého mezibudí / takové mé místo v podkroví, kde mám svůj nepořádek a můžu tam hlavně kouřit/ no a tam si skládám, nebo jen hraju. Jsem velkým milovníkem Columba / detektivka/, takže skoro denně koukám na nějáký díl, který jsem už stejně stokrát viděl, ale vždy si u toho vyčistím hlavu. Miluji klid a ticho přírody. Jsem rád s lidmi, které mám rád, na moc dalších věcí nezbývá čas. Chtěl bych cvičit, žít zdravě, ale nějak se k tomu nemumím dokopat:-D

 

Alan – Přečteš si třeba nějakou knihu,nebo časopisy? Pokud ano jaké a proč zrovna tyhle.

B – Určitě, moc rád čtu. Nejsem úplně internetový maniak, dávám přednost tištěné formě. Kupuju si snad veškeré hudební časopisy a pořád čtu nějákou hudební autobiografii, takže zase samá hudba:-D. Dřív jsem miloval knihy Karla Maye, a uvažuji, že si je zase přečtu. Teď mi čerstvě dorazila knížka hvězdy stříbrného plátna, která je o českých hercích z 30 let, což je filmová doba, kterou mám moc rád, film Kristián je můj nejoblíbenější film a Oldřich Nový největším hereckým vzorem, protože to byl opravdový gentleman a elegán, tak se na tuhle knihu moc těším.

 


Alan – Je mi jasné že při přejezdech z koncertu na koncert je docela máločasu, ale uděláš si a nebo s celou kapelou uděláte si chvilku před nebo po koncertě aby jste si prohlédli danou lokalitu kde zrovna hrajete? Nějakou tu památku nebo park?

B – S Proti Směru, jsme vždycky někde přijeli a hned začali pít a pařit. Těšil jsem se, že u Pušek to bude jiné, často hrajeme v krásných městech, no a jak to dopadlo? Za těch sedm let, jsme si udělali jediný výlet a to v Plzni do pivovaru, kde jsme stejně hned zapadli do hospody:-D Kdo nás zná ví, že jsme flamendři, barový romatici a nezmaři:) Ale abych úplně nepřeháněl, tak jsem byl letos v rámci vánoční tour na vánočních trzích v Olomouci, ale to mě stejně výtahl náš bubeník Standa z hospody, ať se projdu a vystřízlívým před dalším koncertem, což se díky punči stejně nepovedlo:) Mimochodem s Baby je to ta samá pohádka, tam jsou notorici všichni, tedy kromě Hada/ridiče/ a Peti Šonaje, ten je totiž metalcorista a ti tak nepijou, ale makáme na jeho nápravě:-D

 

Alan – A samostatně, jezdíš bez kapely třeba o dovolené poznávat lokality? Památky, muzea, přírodu

B -? Mám to těžší v tom, že mám panickou hrůzu z letadel, takže jsem docela limitovaný, ale já mám stejně nejraději náš kraj, mám u nás vše, co potřebuji. Krásný je Krumlov, Loket, Praha, Brno, Olomouc moc rád jezdím do Jeseníku, miluji Opavu, město, ve kterém už skoro 35 let žiji. Krásné je i Slovensko . Samozřejmě si rád zajedu čas od času i k moři, ale na to mé plácání mi stačí Chorvatsko, navíc jako milovník Vinetuovek, které se v Chorvatsku točili, mám tento kraj velmi rád. Jsem neustále v kontaktu s lidmi a čím dál častěji tak utíkám do samoty a tu mi právě nabízí lesy a příroda u nás. Být v lese, sbírat houby, je pro mě víc, jak chodit po katedrálách mezi turisty. Proto každý rok vyrážím za svou rodinou na chatu, která je v lesích a pustině u Boskovic ve Skelné huti, a tam nacházím svůj ráj:)

 

 

Alan – Zajímá vás jako kapelu trochu politika? A nemusíš spílat na ty a ty. Prostě jestli se trochu zajímáte o politiku.

B – Samozřejmě, politika je nesdílnou součástí nás všech, a kdo na ni nemá názor, nebude patřit mezi nejbystřejší lidi. Já se jen o politice nerad bavím veřejně někde na sociálních sítích, protože lidé mají pocit, že jen jejich pravda je ta správná a neumí debatovat, neumí naslouchat, jen se uráží a každý mele tu svou. Moudrost nám lidem občas chybí :). Jinak osobně se klidně pobavím o politice s kýmkoliv, kdo nemá IQ trilobita, ale politika lidi rozděluje a tak tyhle debaty úplně nevyhledávám. Lidé si naivně myslí, že když je nějaká kapela, tak mají všichni členové stejný názor, já hraju ve třech a každý člen, má na svět úplně jiný pohled, ale právě to, že se respektujeme, tolerujeme jeden druhého a umíme diskutovat, vede k tomu, že jsme všichni přátelé i přes rozdílnost názorů. Kéž by takhle fungoval svět:)

 

Alan – Co jiná kultůra než ta hudební. Divadlo, film, balet …... Sleduješ, navštěvuješ? Někoho konkrétního třeba z vážné hudby rád máš?

 

B – Divadlo mám rád, obdivuji divadelní herce, ale i herce celkově, jen mám málo času do divadla chodit. Filmy mám rád, ale beru tv zábavu předřevším jako relax, takže koukám na filmy u kterých nemusím nic moc řešit a nevrtá mi pak příběh celý večer v hlavě, takže jsem vyměnil thrillery, dramata a válečné filmy za Columba, Vinetoua, béčkový horory a animovaný pohádky :) Mám rád všechny formy hudby, kterou považuji za dobrou, od kvalitního popu, přes jazz, vážnou hudbu až po rock, punk, Oi atd.. Moc mě baví soudtracky k filmům, tím nejlepším je pro mě sountrack k filmu Poslední Mohykán

 

Alan – Ze života Bárta, máš nějaké vlastní vtipné zážitky? Poděl se.

B - Celý můj život je vtipný příběh smutného klauna:)

 


 

Alan – Ta samá otázka, ale teď s kapelama ve kterých vystupuješ, vtipné zážitky?

B – Alane, když trávíš hodiny v autě, hodiny čekáním na hraní, na přesuny, nemáš jinou možnost, pokud si to chceš užít, než si pořád dělat nějákou legraci, někdy příjdou i chmurné chvíle v kapele, ale mám pocit, že jinak je každý koncert plný vtipných zážitků a o těch nejvtipnějších tady nemůžu bohužel hovořit.-)

 

Alan – Díky za rozhovor, oddychovka.

B - Já ti velmi děkuji. Oi.-)

 

 

www.facebook.com/Bart333

 

 

Autor článku: Alan Rohan

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist