Reklama
19. 6. 2012

Venefica - Drowning Soul Syndrome

Olomoucká metalová formace Venefica je jednou z nejviditelnějších mladých kapel tohoto žánru u nás. Také proto se od nové desky Drowning Soul Syndrome očekávaly velké věci. Splnilo se očekávání?

Kapela nehraje nějak ukrutně tvrdou muziku. Zakládá si na silných melodiích, moderním zvuku a skvělém hudebním doprovodu, ve kterém je spousta prostoru pro sóla.

Novou deskou si ale vzala na hrb úkol, o který se u nás už drahnou dobu nikdo nepokusil. Venefica se totiž rozhodla natočit metalové koncepční album. Už podle názvu (volně přeložitelného jako Syndrom utonutí duše) je jasné, že téma desky nebude zrovna veliká švanda.

To ostatně potvrzuje také obal, zobrazující muže, stojícího vysoko nad městem. O tom, že se nejedná o výhledy milujícího turistu, pojednává už titulní Drowning Soul Syndrome. Píseň má hitový nádech a pojednává o sebevraždě, čímž předznamená téma celé desky.

Ostatní písně jsou totiž také plné smrti, bolesti, utrpení a o onom posledním kroku, který mladého muže dělí od smrti. Postupně se mu před očima promítají ty nejsilnější zážitky jeho života (a to už od dětství). Hudebně jsou všechny písně dotažené do nejmenšího detailu a jak už jsem zmiňoval v úvodu, jsou plné silných melodií.

Deska jede od začátku až po závěrečnou epickou skladbu Handful of Memories jako po másle a tak možná člověku ani nedojde, o jakých událostech kapela pěje. Mě ale rozhodně deska příjemně překvapila a Venefica si u mě šplhla a garantuji vám, že o ní neslyšíme naposledy.


Interpret:Venefica
Album:Drowning Soul Syndromy
Počet stop:14
Rok vydání:2012


Autor článku: šrája  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

8. 11. 2012 21:33
RayeR
Veneficu sem kdysi pred lety videl v Matrixu a nijak me teda nezaujali, upadlo to v zapomneni z prumernych kapel. Letos sem nahodou vecer pri ceste autem zaslechl na Beatu rozhovor s nekym z kapely ohledne nove desky a ukazky, kere poustely, tak me docela dostaly. Hned sem si pak musel album najit a sposlechnout cele a stoji za to, zvuk je kvalitou perfektni a snese srovnani se zahranicnima kapelama. Takze rad zas uvidim nekde nazivo :)

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist