Stríbrné prívesky na Darkont.cz
20. 8. 2008

Vetrol - rozhovor

Je to skoro neuvěřitelný, ale celý srpen se tu neobjevil žádný rozhovor :-) A tak vám nyní přinášíme to PRVNÍ srpnové interview, které jsme pořídili s kapelou Vetrol. Ta před časem přivedla na svět nové album s názvem Vet´n´roll. Nejen o něm jsme si s kapelou povídali. Tak čtěte.
Kapela Vetrol – to je pro mnoho fanoušků neznámý pojem. Můžete nám ho přiblížit?
Vetrol to je českodubsko-liberecko-pražskej kvartet, kterej krystalizoval v letech 2000-03 v jedný podještědský garáži od traktoru... od svýho prvního oficiálního koncertu v srpnu 03 hraje, chlastá, hádá se, natáčí a paří stále ve stejnym složení.

A to složení – lze nějak přiblížit?
No samo - rytmická kytara a zpěv – Čudla, sólovka – Kromaňonec, basa – hanzzz a konečně škopky – Vejce.

Co Váš styl? Jak sami sebe charakterizujete?
Jó to je těžký zeptat se na to samotný kapely... rozhodně nejsme pop, ani hip-hop, ani RnB, grind-core, či dechovka a už vůbec se neřídíme soudobejma trendama. Chceme aby to byl mazec, nářez, bigboš, drhnutí, rockárna, hevík, nebo nátěr... naživo se snažíme trochu hejbat, ať to nějak vypadá. Stát na paškále jak tvrdý Y se zaraženejma prdama, aby se tam sakra nedostala žádná chyba, to neni náš případ.

Takže?
Od rocku, přes punk, rock´n´roll a heavy-metal po záblesky trashe... nemá cenu tady vymejšlet toporný škatule, jako nějaký agro-emo-hc-něco... nechť si to každej vyloží, jak se mu zlíbí.

Nechcete se spíše usadit v jednom stylu a ten rozvíjet?
Jé to by nás nebavilo, nedávno nás někdo lámal, ať se usadíme ve speed-metalu, ale muzika není lehká atletika a nám se vejš a rychlejc hrát uplně všechno nechce.
Tak jinak: Jaké jsou vaše oblíbené, vzorové kapely?
Kdybychom je měli vyjmenovat, tak to bude typickej seznam, kterej je vidět u každýho druhýho internetovýho profilu nějakýho rock/metalovýho fanouška. Nebudem tady po stý ventilovat ty Metalliky, Mejdny... a tak dále :-)

Nedávno jste vydali své první album, že?
Ano – dlouhodobej mnohaměsíční porod. Zvukově jsme to neustále vychytávali, i když nejsme populární, v tomhle smyslu máme manýry jako Kabátí. Album se jmenuje Vet´n´roll a mimojiné je docela úspěch, že se kapela na nějakym názvu vůbec shodla.

Kde je album k sehnání?
Vzhledem ke stále undergroundové povaze naší kapely se v regálech obchodů zatím neskví, proto je největší jistota si skočit na nějakej náš živák. Jinak stačí napsat komukoli na našich stránkách a ono se to nějak pořeší na dobírku, i když na tomhle asi nejvíce vydělá Česká pošta.

A kde bývá vlastně kapela k vidění?
Kromě našich trvalejch bydlišť, prací, garáže a blízkejch hospod samosebou na akcích. Ty se odehrávají převážně v severních Čechách, Praze, Pardubicích, ale i jinde... navštivte web vetrol.cz, nebo náš profil na Bandzonu, tam to všechno je. Co do celkovýho počtu už pomalu uzavíráme první stovku a snad to bude pokračovat.
A co ten úplně první koncert? Jak probíhal?
No uplně typiš první koncert to nebyl, ty se konaj někde v místnim klubu pro kámoše a hlavně pro kámošky. My sme jeli díky jednomu známýmu do Varnsdorfu na dnes už neexistující festival S.N.O., kterej sme načínali. Nemusím dodávat, že všechny kapely tam byly o několik úrovní výš co se týče hraní i myšlení. Náš basák, přes kterýho to celý bylo, nám svatosvatě slíbil, že na takový akce si člověk nemusí nic brát, že tam všechno je.. no pravda byla nakonec taková, že tam nebylo skoro nic a všechno sme si museli půjčovat u dorazivších kapel (hlavně táborský F.O.B. - díky a do smrti vám to nezapomeneme). Největší hvězdou byl ovšem Kromaňonec, který si bezelstně zapojoval do kytary svůj cca půl metru dlouhý kabel na pódiu 15 x 10 metrů. Po zhruba půlhodinové „skoroostudě“ před několika stovkami lidí jsme se rádi z pódia zdekovali a sledovali na něm trochu větší mistry v čele s Napalm Death.

A co plánujete na nejbližší dobu? Album je venku, budete figurovat na nějakých soutěžích, hrajete na festivalech, nebo nějakých zajímavých koncertech?
Festivaly sou krásná, ale dosti elitářská záležitost. Zvlášť u nás ty největší maj vyhraněnej okruh interpretů, co hrajou všude a my sme málo Peha, nebo Divokej Bill, takže tohle léto účinkujeme jen na dvou malejch festivalech a ty velký necháme radši plavat. Co se týče soutěží – počet soutěží u nás narost do takovejch hausnumer, že vítězství (který stejně kapele nepřinese nehynoucí slávu), v podobě studia s nutností zaplatit si režiséra a účast na festu, kde se pořadatel všemožně snaží takovou kapelu odsunout na scénu „C“ ve 4 ráno, je zhruba stejný nic, jako totální prohra. Ale svatosvatě sme si v kapele slíbili, že když se stane zázrak a my takovou soutěž vyhrajem, ve studiu místo nějakého placení režiséra a nahrávání raději uspořádáme pořádnej mejdan, protože v regulích takovejch soutěží je napsáno cosi ve smyslu „tři dny ve studiu“ a nikdo nedefinuje jak tyto tři dny ve studiu strávit. A ke kalení kapela nikoho za mixákem nepotřebuje :-)
Ohledně koncertů se rýsuje zajímavá akce 7.11. v Praze v EXIT clubu na Chmelnici před legendárním americkým rockerem, kterej si říká ADAM BOMB. Jeho živá show, to se nedá popsat, to se prostě musí vidět.

A nějaký vzkaz na závěr?
Jasný... díky všem co nás poslouchaj, díky všem, co nás maj rádi... Jo a díky všem, co nás nenáviděj, za to že na nás tak plejtvaj emocema :-)
Have a nice day
Stránky kapely: http://www.vetrol.cz
Autor článku: David Havlíček  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist