Stríbrné prívesky na Darkont.cz
28. 7. 2008

Vetrol - Vet´n´roll

Vetrol – kapela která sama sebe řadí do škatulky „agrometal“ se letos se dožívá na mladou českou kapelu krásných pěti let. Nevím, jestli si k výročí nadělila cédéčko „VET ´N´ROLL“, ale třeba jako dárek k narozkám to není špatný počin.

Když se na cédo kouknu jako nezaujatý fanda uvidím celkem profesionálně udělaný obal v klasické krabičce, ne „demácká“ slimka, s bookletem i layerem, potištěnou placku a vevnitř bookletu i texty. Dobrá práce.

Celkově bych hudbu Vetrolu umístil jako metalovo rockovou směsku která čerpá od klasiků tohoto žánru, promíchá to s vlastními nápady a celkově smíchá do pasujícího slepence v rozmezí „metallicovská“ vybrnkávačka Zlý znamení a třeba i pomalý Poseidon až po rychlé písničky typu Ledová smršť nebo „motörheadovský“ Randy Rhoads . Pro mne má jejich hudba kořeny někde v osmdesátkách - i když zespod hoblují kytary šestnáctky nebo osmičky pořád v tom cítím melodii na kterou si „sedá“ zpěv, ne v dnešní době tolik oblíbené blití : ).

V některých pasážích mám pocit že kytary trošku „zadrhávají“ – třeba začátek už zmiňovaného Zlýho znamení, které se z pomalého začátku rozjede do krásné šestnáctkové mezihry, sice jen na pár taktů, ale i tak zajímavá změna. Sahara následující po ní má v začátku nádech arakainovské Šeherezád .

Jinak je hudba Vetrolu příjemná na poslech – jak jsem psal -slušná kytara – kytary- včetně beglajtu, dobrá basa, velice dobré bicí, zpěv, o kterém nevím co napsat, na můj vkus nevýrazný, ale opravdu hezký v pomalejších pasážích a texty které kolísají od velice slušných - Vládci času a třeba i ve svém smyslu slova Randy Rhoads – ze kterého ostatně cítím Ace of Spades – až po celkem nepodařené typu Rocker.

Kdybych měl něco vytáhnout jsou to Vládci času, kde mi Vetrol zní asi nejpřirozeněji k zabarvení hlasu a stylu zpěváka, dobře zazpívaná Ledová smršť od hostující Hany Lingrové a Randy Rhoads, už kvůli tématu. Jako nevydařený vtip na mě působí Rocker, písnička, která cédéčko stahuje zbytečně dolů.

Takže- pět let je čas na školku, docela se těším až půjde pomalinku Vetrol do puberty – za pár let pokud vydrží by z nich mohla být zajímavá kapela a „VET ´N´ROLL“ tomu i přes drobné chybičky nasvědčuje. Držím palce chlapci.


Interpret:Vetrol
Album:Vet´n´roll
Počet stop:11
Rok vydání:2008
Vydavatelství:Vlastní náklad
Seznam skladeb:1.Intro
2. Špatný den
3. Smrt
4. Plnejkejbl
5.Poseidon
6.Ledová smršť
7.Zlý znamení
8.Sahara
9.Rocker
10.Randy Rhoads
11.Vládci času


Autor článku: Kenny  Související články:  Komentáře:

28. 7. 2008 13:04
Vetrol
Pár odkazů na poznání kapely VETROL.
http://bandzone.cz/vetrol
www.vetrol.cz
http://www.myspace.com/vetrol

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist