Stríbrné prívesky na Darkont.cz
14. 8. 2006

Vijagra - Pokušení

Druhé řadové album jihlavské hard rockové kapely Vijagra je už nějaký čas na světě, ovšem i tak si nějakou recenzi určitě zaslouží a od toho tu Rockmag.cz je.

Tak jdeme na to. Na co? No přeci na recenzi... Chtěl bych předeslat, že ke kapele Vijagra mám kladný vztah. Její první album "Trosečníci" vydané v roce 2003 bylo totiž prvním rockovým albem, které jsem kdy recenzoval a tak, když se mi po čase pod ruce dostalo dnes zde recenzované CéDéčko nazvané "Pokušení" byl jsem potěšen, že se mi vrací "starý dobrý známý" a po jeho poslechu i příjemně překvapen, že kvalita jejich hudební tvorby konstantně přetrvala.

Album není úplně nové. Vzniklo minulý rok (2005), ale zrecenzuji ho zde, protože je vlastně stále aktuální a dokud kapela Vijagra nějaké další nové cédéčko nevydá, tak tomu zatím tak bude i nadále.

Jihlavská hard-rocková a alkoholic-metalová skupina Vijagra působí především v kraji Vysočina a to již od roku 1998. Její členové ovšem působili v mnoha dalších místních kapelách již dlouho předtím než band Vijagra vznikl a tak se nelze divit, že jejich výsledný sound nezní vůbec amatérsky, ba právě naopak. Ačkoliv kapela Vijagra má ve svém repertoáru i převzaté kousky třeba od Kabátů nebo Jasné Páky / Hudby Praha, tak většina toho, co lze na jejich akcích slyšet, je vlastní tvorba a to se cení, protože je to tak trochu i risk. Zvláště dnes, kdy devadesát procent kapel hrajících na zábavách dává přednost převzatým věcem, protože takové songy lidé znají a tudíž na takovou kapelu i více chodí.

Album "Pokušení" obsahuje třináct nových skladeb, které rychle vlezou do paměti. Hlavně refrény jsou takové, že si je za chvilku máte chuť zpívat spolu s interprety a tak si myslím, že se v případě alba "Pokušení" jedná o opravdu vydařené dílko, ale pojďme si ho rozebrat blíže.

Stopáž CD je 50:13 minut a podobně jako u předchozí desky i zde vás čeká příjemná muzika s dobrými texty.

Nejvíce mě zaujaly skladby "Jamka", "Inzerát", "Numyra", "Červenej mravenec" a úvodní "Pokušení". Ne, že by ty ostatní písničky byly špatné, ale nepřišly mi tak silné. Když jsem se o tom ovšem bavil s dalšími posluchači Vijagry, zjistil jsem, že jejich výběr oblíbených songů je jiný než můj. Každý má ale právo na svůj názor, že?

Po textové stránce jsou písně námětové odlišné - "Jamka" je písnička o tom, jak se dostat k té správné dívčí jamce, "Inzerát" zase zpívá o anonci na koupi nových opotřebovaných vnitřností českého rockera, "Numyra" zase o tom, jak se dá zneužít česká sociální síť.

I hudebně mi melodie přijdou různé, nejsou jedna jako druhá, což bývá často problémem u písní podobných kapel. A tak bych chtěl na závěr říci, že to, co dělá Vijagra, je dobrá muzika a až vyjde další album, rád si ho pořídím, protože budu doufat, že bude stejně dobré jako to, jehož se týká tato recenze. Doporučuji všem příznivcům českého bigbítu.


Interpret:Vijagra
Album:Pokušení
Počet stop:13
Délka:50:13
Rok vydání:2005
Vydavatelství:-
Seznam skladeb:1. Pokušení
2. Velikej žal
3. Jamka
4. Čekám
5. Inzerát
6. Pivní balada
7. Zůstaň zasněná
8. Rouhání
9. Numyra
10. Červenej mravenec
11. 21. století
12. Uplakaná
13. Zlej sen


Autor článku: David Havlíček  Související články:  Komentáře:

25. 8. 2006 21:58
petře, odpustťe mi všichni, ale mám se moc dobře a jsem na světě moc a moc rád se svoji krásnou, milovanou ženou. Pracuji v malešický teplárně. Maturita: Mat - 1, Čj - 2, ESP - 2, TOP - 2

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist