Stríbrné prívesky na Darkont.cz
12. 10. 2009

Vision Days – Proti srsti

Vision Days nejsou na české punkové scéně žádnými nováčky, což může potvrdit další, v pořadí již pátá deska s názvem „Proti srsti“.

Určitě by nebylo na škodu si bandu punkáčů ze Svitav nejdříve představit. Momentální sestava se skládá z pěti dobrých muzikantů s punkovým myšlením, které samozřejmě vkládají do textů. Hrají neskutečně zajímavý punk s prvky ska, obsahující dobré a pro uvědomení společnosti důležité texty. Historie kapely sahá až do devadesátých let minulého století, kdy tato banda vznikla, ovšem v úplně jiném světle. Zatím co v dnešní době hrají klasický ostrý a nasraný punk s prvky SKA, v jejich počátku styl, jenž hráli, spadal do tzv. gothic-punku. Mezi lety 94 až do 2000 byli dokonce čistě gothickou kapelou, změna nastala právě v roce 2000, kdy se postupně prokousali přes punk-rock a dostali se až k syrovému punku.

Nyní již k samotnému CD. I když se mi předchozí album Vision Days líbilo o poznání lépe, stále spadá mezi průměr, kapela se určitě nemá za co stydět. Placka nese celkem osmnáct skladem, přičemž ta posední je jako tribut verze od N.V.Ú, „Jynej člověk“. Skladeb je na CD dosti, délka skladeb však nepřesáhne tři minuty. Dohromady si pak můžete poslech vychutnat ve skvělých čtyřiceti minutách.

Texty písní nesou klasické problémy dnešního světa, které byly již tisíckrát probrány jinými kapelami, ale i přes to dokázala kapela texty obohatit tak, aby byly zajímavé. Některé písně nesou ve svých textech zvláštní myšlenky a nutí posluchače zamyslet se nad problémy dnešního světa, se kterými je potřeba bojovat.

První skladba s totožným názvem, jaké má album, se nazývá „Proti srsti“ a řeší problém zařazování lidí do většina, strach široké většiny z odlišností. Třetí skladba z tohoto alba má název „stojí to!“, ke které natočila kapela v nedávné době i klip a patří pro mne k nejlepším dílům na cd.

Každá skladba je něčím originální, a v době, kdy už mě přestává bavit, začne nabírat obrátky, objeví se nějaké speciální prvky jako ska a reggae či zajímavé přechody a riffy. Typickým příkladem je pátá skladba „snad to neprojedem“, která se odehrává ve velmi svižném ska punku, který při přechodu na refrén nabere velkých otáček.

Album proti srsti je zkrátka pohodové album od pohodových lidiček, kteří svou energii přesouvají na cédéčko a vzniká tak dobrá, přesvědčivá a prožitá placka, která dodá každému punkáčovi tu správnou šťávu.


Interpret:Vision Days
Album:Proti srsti
Počet stop:18
Délka:39 min
Rok vydání:2008
Vydavatelství:Cecek Records
Seznam skladeb:1. Proti srsti
2. In close order
3. Stojí to za to
4. Hra
5. Snad to neprojedem
6. Hrdina nebo vrah
7. Konzumní
8. 77
9. Jean Marais
10. Pou gou
11. Každý
12. Utopie
13. Jedna výchovná
14. Spasitel
15. Chodíme kolem
16. V pasti
17. Ne
18. Jyney člověk


Autor článku: Bazed  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist