Stríbrné prívesky na Darkont.cz
3. 3. 2007

Vnitřní faktor - Čtyři z punku a pes

Víte, co vznikne, když dáte dohromady čtyři punkery a psa? Může se stát spousta věcí, ale v našem případě první regulérní placka kladenské punkrockové kapely Vnitřní faktor. A vůbec... pojďme se jim podívat na zoubek.

Album Čtyři z punku a pes je z loni vydaných již druhé, které nese stejný název. Troufám si tvrdit, že Vnitřní faktor natočil desku, která se svým názvem ladí o trochu více než deska skupiny Harlej. Ale to jen tak pro vysvětlení, proč na našem trhu rockových kapel rotují dvě stejnojmenné desky, za což ani jedna z kapel pochopitelně nemůže (vyšly necelý měsíc po sobě).

Předem veškerého mudrování je potřeba dodat, že Vnitřní faktor již má za sebou dvě dema, takže Čtyři z punku a pes je třetím autorským počinem této kapely. Samotná deska se na vás začne valit Intrem, které je čistě instrumentální a trvá rovnou jednu minutu a k tomu jednu vteřinu . Hned první klasická skladba nese sebou užitečný nepřímý odkaz na neziskovou organizaci Rozkoš bez rizika, která pomáhá prevencí proti pohlavně přenosným chorobám. Jinak k písni samotné, je to punkrock od podlahy s textem, který má smysl, jen mi připadá zbytečně dlouhá, ale je to jen můj názor, nemusíte se mnou nutně souhlasit. Následující Druhej dech je o chlápkovi, kterej doufá, že jeho život bude mít ještě někdy smysl a on bude „in“. Track Třicátá-devátá pojednává o střetu reality s ideálním stavem. Když se o této skladbě zmiňuji, je potřeba dodat, že je hudebně velice zdařilá, má silný refrén a basa zde doslova hraje prim. Basové party jsou vůbec světlými momenty této desky. Písně Smegma a Pan XY jsou příběhy lidských osudů, přičemž první z nich popisuje hajzla, co má potřebu plácat si játra a přitom plácat taky ještě lidi různými předměty. Druhá vypráví příběh o tom, jak opilý řidič v noci sestřelí svým vozidlem nevinného chodce. Obě dvě jsou velmi solidně zahrané. O rodičích se zpívá ve stejnojmenné písni a samozřejmě jak to u punx chodí, kapela je zrovna nechválí. Popisuje nekonečný souboj rodičů, jejich pohledů na věc a druhé strany - jejich dětí, který ovšem mají svůj mozek a právě proto je tento střet věčné téma. Zahradník je vtipná, rychlá písnička o jednom prostém hrabači listí, kterej má rád „ohnivou vodu“ a podle toho taky žije. A dostáváme se na samotný závěr této placky k písni Jako Vy. Je to povedená věc, z které číší punk na sto honů. Ať to budeme brát z hlediska textu, muziky nebo nálady, prostě takhle si představuju punkovou věc. Ještě bych chtěl dodat, že kapela svým halekáním nápadně připomíná Offspring (totéž platí i o písni O rodičích), to ovšem vůbec není ke škodě věci. Posledním desátým kouskem je originální Outro, které obstaral za skupinu, dětský orchestr Doksanka z obce Doksy u Kladna.

Co říci závěrem? Vnitřní faktor svou hudbu dělá s láskou, to je slyšet na první poslech. Muzikantsky kluci vše zvládají a určitě se hraním baví. V případě našeho CD bych vytkl celkový zvuk, moc se mi osobně nelíbí, ale u punkrocku to rozhodně není stěžejní věc. Zpěvák občas ujíždí, ale komu se to nestává. Myslím, že hoši se nemají za co stydět a své publikum těmito písněmi rozhodně baví. A to je to stěžejní…Howgh!

Autor článku: Zdendy Pospíšil  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

25. 1. 2009 15:35
Denda
Faktori sou upa nejvic nej>>...Bart je upa uzasnej..>>nejlepsi..>>a nejkrasnejsi na svete..>>taky nejlepsi ucitel na svete...!!!si to zapiste za usi>>>!!!PUNK
7. 12. 2007 08:47
no tak jäko já bych řekla že faktoři jsou upe luxisní ...!a hlavě vojta .. upe klásňoučkej klučina... má uplně skvělej styl .. černo červenou hlavičku ..! těšánkuju se na ně teď 22.12v kladně ve dřeváku !!!!
10. 8. 2007 12:06
Máca
Jako není to úchvatný, ale když zapracujou, tak to bude dobrý.
13. 6. 2007 02:34
Zrovna ten zvuk se mi líbil zatím ze všeho co jsem slyšel z reproduktorů nejvíc.

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist