12. 2. 2017

Vojta Hubinger (Moped 56) - Na plnou hubu

"Ahoj Vojto, no už to budou 2 roky, co jsme spolu mluvili, za tu dobu se událo spousta věcí -jak nové cd EYES ON THE SKY, které je úžasné a v autě stále k dispozici..."


Ahoj Vojto, no už to budou 2 roky, co jsme spolu mluvili, za tu dobu se událo spousta věcí -jak nové cd EYES ON THE SKY, které je úžasné a v autě stále k dispozici..

Na tento rozhovor jsem se chystal cely rok ale stále odkládal až událostí z poslední doby mne dokopali aby jsem to dále neodkládal.

 

Moc nepoužívám nějaké škatulkování - zahrnuji to vše pod hlavičku bigbít, ale vy hrajete tzv. punk rock a k tomu patří jisté rebelství? Cítíš se rebelem?

Vod narození. Neni v tom žádný hrdinství, ale vod mala mě štvaly stejný věci – neschopnost lidí najít sama sebe. Neschopnost muzikantů vyjádřit pravdu – pravdu svého srdce a duše. chtěl jsem to vždycky dělat jinak.

 

Za minulého režimu  to neměl bigbít nijak jednoduché, ať už šlo o kapely nebo muzikanty, myslím, že ty bys mohl vyprávět…

Je složitý se k tomu dneska vracet. Prostě každou zatáčku musíš projet....jinak končíš. Štvou mě kecy typu – před revolucí jsem nemohl pořádně skládat – moje námitka – po revoluci plno křiklounů už nic kloudnýho nenapsali. Je jich fuck mraky, včetně Olympicu.

 

Je 25 let po tzv revoluci a připadá mi to snad ještě horší, ty klacky pod nohy rockovým fans, at už jde o kouření, registrační pokladny a konec produkce v 22 h.

Ne....svět je stejnej, možná trošku víc vyčůranej, ale lidi jsou stejný – hamižný, prolhaný, sobečtí, nemají úctu a respekt a každej je mistr světa. Ale je to jako vždy na nás. Co jsme si tam zvolili, to tam máme – ať je to vožrala, spáč a nebo zloděj.....

 

 

Za minulého režimu jsme se naučili kličkovat mezi různými zákazy a omezeními, zdá se že se opět budem muset naučit novým věcem…

Lidi jsou přizpůsobivý a muzikanti zvlášť. Jedinej Karel Kryl nehrbil záda – má můj velikej obdiv. A dnes – těch přisluhovačů a mrzskejch hvězdiček je tolik, že se v tom bahně pomalu nedá chodit.

 

Vzal jsem to trochu ze široka a proč se na vše ptám. Teď jsi s nejmenovaným časopisem udělal rozhovor a přišel zákaz ho otisknout. Jsi REBELL?

Jsem rebel a vždycky budu. Nerozhází mě Antifa ani lokajové z Hat Free. Směju se té naší papírové vládě a jejím kejvalům. Mám legraci z některej taky Punkerů co jsou od hlavy až k patě rudý a kidají špínu na ostatní.To že mám bubeníka kterej hrál v Orlíku, mě vůbec nevadí – Áda je skvělej. Vím co prožívá a jsem mu nápomocen a ti křiklouni nás nerozhází. Prej to máme sečtený. Tak jo pionýři, taky Vás miluju.


 

Reakce na to se ozvaly, další postižený, že jim bylo zakázáno účinkovat na té a té akci, že jejich kytarista, bubeník, bedňák atd vystupovali před  25 lety v Orlíku nebo v současné době byli na nějaké akci s Ortelem.

Je to zarážející. Levičáci vyjou a kopou kolem sebe. někteří ten tlak nevydrží a kejvají a berou a berou a muzikantsky jdou ke dnu. Já hraju rokenrol a třeba s ďáblem na jednom pódiu. Dokud to pro mě je přijatelný tak VoCoDe...Ortel, Orlík, jsou to rokeři a kdo chce tak je poslouchá, kdo nechce poslouchá Davida a jiné pamlsky.Je zvláštní, že někteří členové bývalého Orlíku dělají dokonce reklamy a to nikomu nevadí. Mě to taky Nevadí Nevadí....

 

 

Nejsem fanda a  příznivec ani jedné ze jmenované kapel,  ale tito multikulti pseudo ochránci si ničím nezadají s bývalými cenzory…

Jsou to ještě větší bestie. Vysávají stát a naše rodná zem chátrá. Naše duše chátrají a naše svědomí je nemocné.

 

Ale serme na politiku, pokud to jde, máme rádi rock n roll  vraťme se k němu. Na podzim jste chystali k aktuální desce videoklipy, jaká je situace?

Jasně, ale muzikou se to dá změnit. Situace ohledně klipů je v čekacím období....Prachy došly...milionáři mají jiné zájmy – střední proud ten nikomu neublíží a tak to scháním kde se dá. Ale mě jen tak něco neporazí. Já to totiž dám....

Pomalu vznikají nové songy že by na obzoru nové cd?

No to si piš....bude se jmenovat CVOKHAUS a bude vostrý....Nejsme sralbotkové, tak si tam trošku otevřem ty svoje papuly.

 

Letos vás uvidím mimo jiné na Rockových Třtěnicích, po kolika létech se tam objevíte? To byla myslím oblíbená štace…

Třtěnice, Sekeřice, Novej Bydžov to bylo skvělý. Když tam kdysi s náma přijel Čokátor poprvé – byl pěkně vykulenej. Rád na to vzpomínám a těším se.

 

To je jen jeden festival kde vás letos ještě budou moci vidět fans?

Letorosty, na fesťáku Proti všem, v Budějkách na Punkem srdcem a duší, v klubech co to půjde....

EYES ON THE SKY je tak dobry že jste se rozhodli vydat ho i na vinylu

Na vinyl určitě půjde i Cvokhaus, neboť to bude ještě lepší....Myslím, že tyhle dvě placky budou to nejlepší co ze mě život vymačká. No a že nejsme slavnější než mnohé srágory? Nech to bejt, to časem vyplave....

 

Vraťme se ještě k minulému roku a jedné výjimečné a velmi podařené akci - Rockový 60…

Dobrá akce. Sešlo se dost mejch kámošů a známejch, rodina a kapely který mě maj rádi a jeden unikátní projekt tam byl k vidění a to Moped z období – Kódl, Standa, Vojta 92-2000.

Bylo to super no a já už pomalu potáhnu do důchodu. Ne že by se mi chtělo, ale čas nezastavíš, i když je na tvý straně. Ještě tak dvě tři placky a fláknu s tím vo zem.

 

Chtěl by jsi něco vzkázat fanouškům?

Přijďte a uvidíte a uslyšíte to nejlepší co v nás je. A když se Vám nebude chtí – tak si trhněte...

 

Díky za rozhovor

 

Foto: ze stránek kapely

 

 
Autor článku: zdenek svoboda


Komentáře:

12. 2. 2017 19:46
Slamák
RespeKT Vojto a pozdraw Ádovi!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Komentáře ke kapelám:
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist