Stríbrné prívesky na Darkont.cz
31. 7. 2007

Warchild – Looking Back

Čas a další počiny ukáží, zda v našem globálním hudebním světě kapela jako Warchild přežije či ne. Já určitě držím palce a jsem zvědavý na další počin.

Rakovnické dítě války na nás vystrkuje růžky.

Kapelu jsem předně vůbec neznal. Kapela Warchild ve své historii postupně prošla personální změnou ve formě bubeníka. Nyní vystupuje s automatem. A její sestava je obsažena na konci.

Začátek s intrem příliš nudí, jak textem tak i klávesovým motivem. Alespoň se po pár minutách zrychlí a udělá se rázný konec povídačce o tom, jak je Ježíš špatný (jak originalní). Celkově české texty a česky zpívané písně škodí, nemaji ten “drajv“ a energii jako anglicky zpívané songy. Jejich texty jsem příliš nezkoumal, jelikož už dle názvu písní lze poznat okruh témat (okultismus, smrt, zlo, satanismus?). Black Continent působí mírně jako svěží vítr. Temný a dopředu hnaný song. Tímto by měla deska začínat. Hell aspiruje na song celé desky.

Zpěv není jen blackový, ale i hluboký (deathový) a tím získává píseň jiný rozměr a na atmosféričnosti. Song se do těla pořádně zařezává a je z něho cítit to zlo, které Warchild na vás chce od začátku posílat. Doom je ryze blacková zaležitost. A to se vším, co jste do této doby od mnoha kapel slyšeli. Proběhne, zapůsobí, ale v hlavě vám chroupe, že už jste něco podobného slyšeli od dalších kapel. Jednoduchý motiv, bicí automat a skřek (je pak jedno, jaký je text - o ten přeci nejde). Musím pochválit instrumentálku Love & Death Story, opravdu mne dost zaujala. Thrashový řez kytar umocněný klávesovým motivem od Francoise Laieha a posléze doprovázena i melodickou kytarou. Ukazuje se, že Warchild dokáží být tvrdou a zároveň melodickou kapelou. Warchild, stejnojmený song, snaha o hitový song? I tak se to jeví. Dále už nezmiňuji další songy. Jelikož mi připadají již dávno slyšené.

CD obsahuje dva videoklipy:
Ježíšův Pád
Doom

Deska vyloženě špatná není. Jen bohužel obsahuje dost již slyšeného, viděného a ničím moc překvapujícího. Čas a další počiny ukáží, zda v našem globálním hudebním světě kapela jako Warchild přežije či ne. Já určitě držím palce a jsem zvědavý na další počin.


Interpret:Warchild
Album:Looking Back
Počet stop:10
Délka:38:18
Rok vydání:2005
Seznam skladeb:1. Ježíšův pád
2. Black Continent
3. Hell
4. Doom
5. Love & Death Story (Instrumental)
6. No Commands From Warheads
7. Buchenwald
8. Warchild
9. Looking Back
10. Barbaři


Autor článku: Padavan  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist