Stríbrné prívesky na Darkont.cz
20. 2. 2017

When we collide - nováčci na scéně

When we collide jsou celkem nově vzniklá a národnostně dost promíchaná parta, která toho za svou krátkou existenci stihla už opravdu dost. V roce 2015 vydali CD Be, odehráli několik koncertů a před pár dny pokřtili nové CD Focus. A jelikož je to zajímavá parta, vyzpovídala jsem jejich kytaristu Kryštofa o tom, jak to tedy s nimi je.


Jak jste se dali dohromady? Kdy?
Jsme nepražská, leč v Praze vzniklá parta, co se loni dala dohromady v návaznosti na původně sólový projekt Jana Vacíka (Airbag, Sticx) a desku “Be” z roku 2015. Takže to byl vlastně takovej začátek udělat When We Collide a nové album “Focus”, které jsme před pár dny vydali. Mícháme žánry jako alternative rock, electronica, indie a post-punk. Bicí, kytary, klavír a elektroniku doplňují dechové nástroje.

 

Ok, takže máte zajímavý složení národností. Nemáte občas jazykový blok?

Tak je nás sedm, všichni se známe, už jen proto, protože jsme společně dřív hrávali v jiných kapelách. Třeba já s Petrem Hájkem a Vackem v Airbagu, dál s bubeníkem Matesem naopak zase ve Velkých Vočích. Jinak teda co je důležitý, že zpěvačka Nanna je napůl Maďarka a Švédka, ale studovala v Californii, takže umí skvěle anglicky. Kytarista Mike je zase z Floridy, takže pochopitelně taky mluví skvěle anglicky. Takže na sebe mluvíme anglicky, bariéra tam není, vlastně všichni umíme řeč a když něco v tu chvíli nevíme, zeptáme se mezi sebou, kdo v tu danou chvíli rozumí. Takže všechno ok. Je to sranda, strašně si naopak rozumíme jako lidi.

Pochopitelně mezi sebou mluvíme i česky, ale pak to okamžitě někdo z nás překládá Mikeovi a Nanně, což je dost důležitý.

 

Už se někdy stalo, že jste se vůbec nepochopili?
Jo, určitě, několikrát. Třeba u mě nebo u Matese (bubeníka), ale zbytek umí fakt skvěle anglicky, takže tam fakt nikdy problém není. Ale když někdo něco nepochopí, tak se vždycky domluvíš rukama, nohama, nebo se to pokusíš říct jinak. Co bych ještě chtěl říct, že Nanna i Mike taky něco málo rozumí česky, takže kolikrát se snažíš jim něco vysvětlovat anglicky, když tomu vlastně celou dobu rozumí v češtině. Ale tak to se akorát zasmějeme a jdeme dál.

 

Letos byste měli hrát na Mighty Sounds. To je super na v podstatě rok fungující kapelu. Jak to s tím tedy je?
K těm Mighty, tak jak to vypadá, nebude asi vůbec žádný festival. Je pravda, že jsme se o tom bavili a že by bylo fajn si zrovna na Mighty zahrát, takže si říkáme co příští rok? A ke kapele? No vlastně to není ani rok, co fungujeme, protože vlastně jako kapela When we collide jsme to odstartovali křtem nedávno a to 27.1. v Chapeau rogue, pak jsme hráli v Boleslavi. Teď nás čeká ještě pár koncíků.

A protože na desce Focus, kterou jsme teď vydali, Vacek s Nannou strávili snad víc než rok, tak si chtějí dát odpočinek. Takže se rozhodli, že pojedou na půl roku cestovat po Evropě. Jinak by pochopitelně nějaký fesťák byl.

A co oba říkali, tak by se měli vrátit tak, že v srpnu už by byl čas. Jenže zase se musí po tak dlouhý době nazkoušet, takže na pódia se dostaneme nejspíš až někdy v září. Každopádně chystáme podzim/zima turné. A ty fesťáky vlastně až další rok. Plánujeme taky nějakou menší tour za hranice, viz. Berlín, Vídeň. Já bych se třeba rád podíval do Švédska, kort s Nannou by jsme se domluvili bez problémů.

 

Tak to je docela škoda. A jak vlastně probíhal křest? Koukala jsem, že má CD i kmotra.

Křest se konal 27.1. v Praze a to klubu Chapeau Rogue. Kmotr byl Jirka Charvát. Básník, spisovatel, scenárista, performer. Dvojnásobný mistr ČR ve Slam poetry. S deskou ho vážou podobná témata textů a je to vlastně Vackovo kamarád, známe ho dlouho, spolupracoval s námi už za dob, kdy fungoval Airbag.

 

Když Nanna a Vacek odjedou, bude se konat plánované natáčení videoklipu?
18./19. února budeme dělat klip. Mělo by to být k songu Dreamboat nebo Fail and prevail. Udělali jsme hlasování a budou to tyhle songy. Líp řečeno se rozhodneme jen pro jeden.

 

Natočíte to tedy bez nich nebo před tím, než odjedou?
S nima, než odjedou pryč. My máme ještě teď koncíky 9. a 11. února, pak honem 18. a 19. klip a pak až jedou.

 

Takže dost narychlo. Děláte si klip sami nebo si k tomu někoho přizvete?
Co jsem slyšel, tak na to budeme mít lidi. Pak snad nějaký ateliér, takže by to nemuselo vypadat zle. A bude to určitě v Praze.

 

Je už představa, co se v klipu bude dít? Nebo jaké bude zpracování?
To bude překvápko.

 

Ok.
A vlastně já o tom moc nevím. Ještě co bych ale mohl říct, že to vyjde v březnu. Což mi přijde super. Bude to bude rychlý, ale rozhodně nijak ošizený, to zase ne. Jen máme kolem sebe spoustu šikovných lidí a hlavně zapálených, stejně jako my.

Autor článku: Edith

Darkont.cz

Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist