Reklama
11. 12. 2013

Winter Masters of Rock - 23.11.201, Zlín

Již poněkolikáté se koncem listopadu ve Zlíně uskutečnil jednodenní festival Winter Masters of Rock, který je oblíbený příznivci především tvrdších žánrů (např. trash metal, death metal...), avšak na své si přijdou také fanoušci heavy metalu či power metalu.


ReVamp


Letošními headlinery byli jednoznačně američtí KAMELOT a finští CHILDREN OF BODOM a AMORPHIS.

Já osobně jsem byla nejvíce zvědavá na holandské ReVamp, v čele s Floor Jansen (ex-After Forever, Nightwish), kterou jsem měla šanci poznat na Benátské Noci s Nightwish. Hudba ReVamp se však od Nightwish silně odlišuje, a přestože jsem obě jejich CD měla naposlouchané, Floor mě svým growlingem mile překvapila. Možná to bylo tím, že jsem je viděla poprvé, za mě to však bylo nejlepší vystoupení dne.
ReVamp přijeli do Čech vůbec poprvé a představovali zde své druhé album Wild Card. Bylo však poznat, že i oni tu mají své fanoušky, kteří s Floor drželi krok.

Na Soilwork dorazilo o něco více fanoušků než na ReVamp a náležitě si je užívali, mně však jejich hudba nic neříká, proto jsem po třetí písničce odešla.

Amorphis pro mě byli překvapení večera, také jsem je viděla poprvé a byla jsem překvapená jak skvěle je fanoušci uvítali. Dostalo se jim neutichající podpory, doplněné symbolickým gestem zdvihnutí vozíčkáře nad hlavy, aby na svou oblíbenou kapelu také pořádně viděl.
Jejich vystoupení by se dalo shrnout jako časovaná bomba, která vybuchla ve správnou chvíli a strhla sebou bezmála celé publikum.


Amorphis

Po Amorphis přišli na řadu Kamelot. Přestože na fanoušcích byla znát únava, i Kamelot se dostala obrovská podpora, kterou kapela doplňovala svou interakcí s publikem. Zpěvu se kromě Tommyho Karevika zhostila také Alissa White-Gluz (The Agonist) a její podání March of Mephisto se mi líbilo o něco více, než od Elize Ryd (Amaranthe).
Kamelot jako vždy odehráli parádní show, i když musím říct, že samostatný pražský koncert z loňského listopadu nepřekonali. Velké plus bych dala za skladbu The Haunting (s Floor Jansen), která dle mne zaznamenala obrovský úspěch.

Na Children of Bodom už mi bohužel nezbyly síly, takže jsem vydržela jen několik málo songů na úvod, musím přesto však si zaslouží můj obdiv. Podporu jim dodávala především česká HateCrew. Z toho, co jsem slyšela, vím, že CoB nezklamali a dali fanouškům přesně to, co od nich očekávali.

Setlist ReVamp:
On the Sideline; The Limbic System; Head Up High; Wild Card; Kill Me with Silence; Sweet Curse; Amendatory; Disdain; Distorted Lullabies; Misery's No Crime; Disgraced; Wolf and Dog

Setlist Soilwork:
This Momentary Bliss; Overload; Weapon of Vanity; Spectrum of Eternity; Follow the Hollow; Parasite Blues; Bastard Chain; Let This River Flow; Tongue; Nerve; Rise Above the Sentiment; Stabbing the Drama

Setlist Amorphis:
Shades of Gray; Narrow Path; Sampo; Silver Bride; Against Widows; The Wanderer; Thousand Lakes; Into Hiding; Nightbird's Song; Vulgar Necrolatry; The Smoke; You I Need; Hopeless Days; Skyforger Intro; Sky Is Mine; Black Winter Day; House of Sleep

Setlist Kamelot:
Old Intro; Rule the World; Ghost Opera; The Great Pandemonium; Veritas; Center of the Universe; When the Lights are Down; Torn; Sacrimony (Angel of Afterlife); The Human Stain; Forever; The Haunting (Somewhere in Time) (with Floor Jansen); Karma; March of Mephisto; Continuum

Setlist Children of Bodom:
Silent Night, Bodom Night; Needled 24/7; Sixpounder; Halo of Blood; Scream for Silence; Bodom After Midnight; Lake Bodom; Hate Crew Deathroll; Dead Man's Hand on You; Are You Dead Yet?; Blooddrunk; Everytime I Die; Towards Dead End; Hate Me!; Downfall; In Your FaceFotky z akce jsou k vidění na této FB stránce:Kamelot

Autor článku: Leena


Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist