Reklama
23. 8. 2007

Witch Hammer – Price for the new world

Kapele Witch Hammer hodně fandím a rád si je vždy na živo i na cd poslechnu. A rozhodně na jejich muzice něco bude, když vyhráli hlasování posluchačů jednoho rockového rádia o předskokany Iron Maiden.

Jablunkovská heavy-metalová skupina Witch Hammer, dobře známá z koncertů i soutěže o předskupinu Iron Maiden, vydala začátkem roku album Price for the new world.

Tahle heavymetalová partička, která vznikla v roce 1999 měla zatím za sebou tři desky, ovšem pouze v demo podání. Jejich první řadovkou se tedy stává počin Price for the new world nahraný v nedalekém třineckém A6 studiu. Již při pohledu na průměrně zpracovaný booklet je dost jasné, že se na placce v krabičce bude skrývat klasický heavy metal. A opravdu, žádné překvapení se nekoná.

Album nás hned ve svém intru uvádí velice typicky do tajů vzniku heavy metalu a všeho toho podivného světa okolo něj (citace podle knihy, jejíž autorem je Ian Christe) , tak jak jsme na to zvyklí a všichni jeho fanoušci ho dokonale znají. (A kdo by si snad historické vědomosti chtěl doplnit, slova tohoto intra jsou uvedena na vnitřní straně bookletu). Witch Hammer si ale ve zbytku alba pro nás nachystali dalších 9 písniček. A jaké že jsou?

Hned na začátek musím říct, že nepřináší bohužel ani špetku originality. Je vidět obrovská inspirace kapelou Iron Maiden … těžko to klukům vyčítat, ale tohle je vidět hned při prvním poslechu. Další věc, kterou je opravdu potřeba vytknout je angličtina vokalisty Jana Šotkovského. U výslovnosti některých anglických výrazů si nakonec říkám, jestli to takhle nefoneticky náhodou nevyslovuje schválně. A ve chvíli, kdy si myslím, že kapela svou muziku opravdu bere vážně (což tedy u Witch Hammer nemám obavy), ta angličtina by měla být samozřejmostí.

Nicméně nerad bych dále kritizoval, protože ač se Vám to možná nezdá, kapele Witch Hammer hodně fandím a rád si je vždy na živo i na cd poslechnu. A rozhodně na jejich muzice něco bude, když vyhráli hlasování posluchačů jednoho rockového rádia o předskokany Iron Maiden. To, že si pak Dickinsonova parta vybrala za předskokany kapelu Gate Crasher, to už je jiná. Možná chtěli oživit koncert muzikou trochu jiného žánru, možná v tom bylo něco docela jiného. Dle mého názoru byl konečný výběr tak trochu škoda nejen pro Witch Hammer, ale i pro heavymetalové fanoušky na ostravských Bazalech. Řekl bych totiž, že i přes nedostatky má tohle album i světlé okamžiky. Druhý song Time of the burning je jakási vedoucí věc, známá i z rádia. Takže bych ji pasoval na takovou nejvyšší hitovku. Ve správném tempu, dobře laděný song. Další tři kousky jsou typově velmi podobné, melodické songy. Šestá píseň s názvem Lost memories je naopak velice pomalá balada s typickým „mejdním“ kytarovým začátkem. To sedmička, tak to je takový typický heavymetalový pochod, myslím, že kvalitní song. Dále Angel of salvation se opět vrací ke svižnému tempu prvních songů. Lahůdkou pak podle mě jsou poslední dva zářezy, svižné, melodické a koncertně velmi dobře hratelné.

Takže ačkoliv je zde ještě mnoho nedodělané práce…fanouškům starého dobrého heavymetalu se dá album Price for the new world jen doporučit, stejně tak, jako koncert bandičky Witch Hammer, který je parádní vzpomínkou na atmosféru poctivého maidenovského heavymetalu.


Stránky kapely najdete na:
http://witchhammer.wz.cz



Interpret:Witch Hammer
Album:Price for the new world
Sestava:Sestava:

Jan Šotkovský – kytara,zpěv
Oldřich Volný – kytara
Petr Caputa – baskytara
Robert Mišun – bicí
Počet stop:10
Délka:45:40
Rok vydání:2006
Seznam skladeb:1. Sound Of The Beast
2. Time Of The Burning
3. Give It Up
4. Kill My Pain
5. Powerman
6. Lost Memories
7. Heavy Metal Machineria
8. Angel Of Salvation
9. Glorious
10.One soldierman


Autor článku: Ivo



  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

5. 9. 2007 15:37
adash
album-dobré. recenze neboli spíše recenzent neodborná-ný.takové fláky snad už nebaví nikoho číst! a viděl snad nebo slyšel IRON MAIDEN z dvouma kopáky? no děs a odpor mnou otřásají jak čtu tuhle směšnou a neodbornou recenzi.

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Annabel - rozhovor
(11. 1. 2018 - 23:13)
Ruští Blind Ivy poprvé v ČR!!
(28. 12. 2017 - 07:55)
Komentáře ke kapelám:
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Ortel
(28. 11. 2017 - 20:55)
Kiss Revival Praha - Official
(3. 11. 2017 - 16:14)
3-IRON
(18. 10. 2017 - 07:40)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:





TOPlist