Stríbrné prívesky na Darkont.cz
8. 6. 2011

Wohnout - rozhovor

Skupina Wohnout přináší na trh nový hudební výrobek. Album „Našim klientům“ s netradičním obalem vyjde 13.6. a tak mi dovolte představit vám rozhovor s touto stálicí české hudební scény.Pravidelně koncertujete od roku 1996. Kdy se začala psát první etapa Wohnout?
Ano, přesně tak. A co se týče historie, tak málokdo ví, že se naši tátové v roce 1973 dohodli, že když budou mít syny, tak je povedou za tím, aby si založili kapelu. No a nakonec jim to vyšlo prevítům. Takže se vlastně dá říct, že jsme uměle vytvořená kapela a vznikli jsme ještě když jsme byli u tátů v pytlících.

Jaké jste měli tehdy hudební vzory?
I když jsme všichni zhruba stejně staří a již patnáct let pracujeme v jednom souboru, začátky nebyly zrovna lehké. A to právě kvůli hudebnímu vzoru našeho bubeníka Zdeňka Steinera, jenž naprosto nekriticky obdivoval a dost možná i tajně miloval romského zpěváka Milana Gondolána. Netvrdím, že by byl Milan špatným pěvcem, nicméně Zdeněk se mu snažil přiblížit i vizuálně, což vzhledem k tomu, že pan Gondolán působil na scéně v letech sedmdesátých bylo pro naší kapelu nepřípustné a dlouho nám trvalo, než jsme Zdeňka přesvědčili, že koženkové polobotky a tesilový oblek není tím pravým outliftem pro naší kapelu.

Která deska z vaší diskografie byla nejúspěšnější a proč?
Tak z hlediska nějakého ocenění je to nejspíš album Polib si Dědu, které na mistrovství Republiky v kompaktních discích zvítězilo a na mistrovství Evropy získalo stříbrnou medaili, čehož si velice ceníme, nicméně v oblibě největší asi máme album Pedro se vrací, jenž sice na mezinárodních soutěžích takový úspěch nemělo, ale pro nás je to album zlomové a rozmilé.

Hrajete radši v klubech nebo máte radši letní festivaly venku?
My hrajeme nejradši asi na festivalech v klubech a taky v klubech na festivalu.

Oblíbené naše a zahraniční kapely? Co nejradši posloucháte?
No tak o oblíbencovi našeho bubeníka již byla řeč. No my ostatní jsme odkojeni punkem, jak tuzemským, tak zahraničním. Takže, Šanov, Plexis, Paďour band, Dead Kennedis, The Gilbert nebo Johnson Rogalo. Výčet kapel by byl asi velmi dlouhý, tak předkládáme jen ty nejzásadnější.

Hráli jste už se spoustou zahraničních kapel. Je nějaká se kterou by jste chtěli stát na jednom podiu a zatím se to nepovedlo?
To je velice těžká otázka. Ale asi by jsme si nejvíc přáli, aby nám dělala předkapelu Celin Dion, která by nám pak, když by jsme hráli nosila pivo na podium a po koncertě by pracovala jako gejša. Pochopitelně v tradičním kimonu, pod kterým by nic neměla.

Jezdíte občas taky hrát do zahraničí?
Tak pár zahraničních vystoupení za sebou již máme. Například: Humenné, Spišská nová Ves, Zakopané, Karlsruhe, Miskolc, Tárgu Murec a Londýn. Momentálně ale v nejbližší době žádné zahraniční vystoupení nechystáme.

Moc rád navštěvuju vaše stránky www.wohnout.cz, kde je vidět, že je o stránky dobře postaráno. Kdo vymýšlí a realizuje všechny ty vychytávky, jako vlastní rádio či televizi?
Původně všechny tyto aktivity vymyslel a vedl náš spolupracovník přes IT technologie Josef Mánek, Lipanská 14, Praha 3, Žižkov. Pan Mánek je ale nyní za majetkovou trestnou činnost, kterou nám zamlčel, ve výkonu trestu. Nám tedy nezbývá nic jiného, než se o tuto aktivitu dělit mezi sebou. Kdyby ovšem měl někdo zájem o tuto činnost, tak konkurz se koná 22.8.2011 v 11:00 v budově firmy Dřevoplech na Náměstí Jiřího z Poděbrad 54, druhé patro, dveře číslo 7.

Vydávali jste pod firmou SONY MUSIC, Karton veverek jste už vydali na vlastní triko. Co je lepší, mít za zády major label se všemi klady a zápory, nebo občas "zrádnou" svobodu...
Vzhledem k tomu, že v dnešní době je síla labelu v zádech srovnatelná se silou zraněného vrabce, musíme konstatovat, že ta zrádná svoboda, jak říkáte je podle nás větší jistota.

Co novinka budete ji taky vydávat sami?
Ano i toto nové album si budeme vydávat sami pod vlastním labelem s názvem Skočdopole-Nejezchleba-Zuzanka s.r.o

Jak jsem zmínil v minulé otázce chystáte novou desku. Jak se bude jmenovat a vůbec pochlubte se co můžeme očekávat...
Nové album se s největší pravděpodobností bude jmenovat Našim Klientům a rádi bychom se pochlubili krásnými melodiemi se sociální i jinou tématikou. Přejeme si, aby se naši klienti cítili spokojeně a hlavně aby si za své peníze odnesli kvalitní produkt od naší firmy.

Děkuju za celý team za rozhovor, ať se deska povede a ahoj někde na koncertě!
Rádo se stalo. I my děkujeme a někde na koncertě zdar.Autor článku: Pigeon  Související články:  Komentáře:

Tento článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist