8. 9. 2006

Zatrest - Dívka z Asijského bistra

Album punk-rockové kapely z Olomouce, které se opravdu vyvedlo. Je dobře poslouchatelné, obsahuje různorodé songy a hlavně jen tak snadno neomrzí. Pokud hledáte něco punkového k poslechu, tak vyzkoušejte Zatrest.

Nejprve bych předeslal, že punk není mým nejoblíbenějším stylem a punkovou muziku poslouchám jen zřídka. Líbí se mi sice SPS, Kouhout plaší smrt, Totální nasazení, N.V.Ú. nebo punkové věci od Tří Sester, ovšem více poslouchám třeba hard rock nebo různé odnože metalu. O to více mě potěšilo i překvapilo album olomoucké tříčlenné partičky Zatrest, které tito muzikanti pojmenovali "Dívka z Asijského bistra". Toto album je totiž věc, kterou jsem od doby, kdy se mi poprvé dostala pod ruce, slyšel nesčetněkrát a stále se mi líbí a neomrzelo mě. Celé dílko je natočeno v úderném rytmu a na songy z něj by se určitě dobře pogovalo komukoliv, kdo má na to chuť.

Album bylo nahráno na podzim 2004 ve složení Kokeš - kytara, klávesy, zpěv, Sigul - baskytara, zpěv a Jenic - bubínky, zpěv.

Album vyšlo v roce 2005 u Cecek Records z Havlíčkova Brodu a obsahuje 12 různých písniček, jejichž texty jsou různorodé, chytlavé, ale hlavně mají v sobě nějakou myšlenku. Věřím, že mnohý (nejen mladý) člověk se v jejich textech najde (tedy alespoň v některých). Texty jsou mírně nadnesené, občas úsměvné, ale ze života. A právě proto se s některými vyslovenými myšlenkami lze ztotožnit.

Celkový hrací čas nosiče je 31:55, písničky jsou prokládány zvuky z městského dopravního prostředku, kdy po ohlášení stávající a následující stanice pokračuje další nová písnička.

První píseň "Blbej den" je o tom, co všichni známe - ráno na nic, nedaří se, v práci je to na hovno a večer se nechce nic jiného než padnout únavou. Další song "Odpusť" byl první, který jsem na albu slyšel a líbí se mi asi nejvíc - omluva dívce / ženě v punkovém stylu. Název třetí písničky "Nechce mi stát" mluví za vše. Čtvrtá skladba se jmenuje stejně jako celé album, tedy - "Dívka z Asijského bistra" a vypráví o touze po jedné vietnamské slečně. "Divnej" nebo-li pátý song taky zaujme - hlavní je být svůj i když pro ostatní jste třeba "divný". Výčet songů by mohl pokračovat, každý je o něčem jiném a to je správná cesta k získání úspěchu.

V bookletu najdete společnou fotku kluků z kapely z roku 1984. Je to třídní fotka, pocházející z dob, kdy kluci chodili ještě na první stupeň základky (aby jste je poznali, jsou samozřejmě zakroužkováni).

Bohužel jsem dosud neměl možnost tuto kapelu vidět naživo, ovšem kdyby se naskytla příležitost, určitě bych se na ní po poslechu tohoto alba zašel podívat. Dobré album s dobrými songy dělá totiž kapele dobré jméno. A "Dívka z Asijského bistra" je dobré album, kluci ze Zatrestu odvedli dobrou práci a tak mi nezbývá než album doporučit všem, kdo mají podobnou muziku rádi.


Interpret:Zatrest
Album:Dívka z Asijského bistra
Počet stop:12
Délka:31:55
Rok vydání:2005
Vydavatelství:Cecek Records
Seznam skladeb:01) Blbej den
02) Odpusť
03) Nechce mi stát
04) Dívka z Asijského bistra
05) Divnej
06) Punk city rockers
07) Máš co jsi chtěl
08) Špatný svědomí
09) Parazit
10) Girls
11) ´77
12) Tramvaj č. 6


Autor článku: David Havlíček  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

30. 9. 2006 18:43
punx
ve frýdu to byl maras... díky pánové
14. 9. 2006 16:12
Spáča
zatrest rules !!

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist