27. 12. 2012

Živé Kvety - Ol’ga, ideš svojom tempom!

Jedna z nejzajímavějších slovenských kapel letos obdařila své fanoušky devátou deskou. Ta nese podivný název Ol’ga, ideš svojom tempom (název prý nedokáže vysvětlit ani sama kapela) a přináší 11 nových písní.

Musím přiznat, že na desku jsem se těšil víc než moc. Kapela sice s alby zrovna dvakrát nešetří, ale tím spíše je s podivem, že si všechny udržují vysokou úroveň a kapela na nich zní úplně jinak než zbytek československé produkce.

Tak je to samozřejmě i na tomto titulu, který je obdařen digipackovým retroobalem. Kapele se opět podařilo vměstnat na desku silnou dávku melancholie a hlavně nádherných textů Lucie Piussi. Hudebně se jedná o něco mezi rockem, folkem a punkem. Prostě klasické album Živých kvetov.

Toto má ale bezkonkurenčně nejlepší zvuk z dosud vydaných alb kapely a ani intimnější a táhlé skladby (Sněží), kterých je na desce pořád více, než tomu bylo v začátcích kapely, nedokáží nudit.

Samozřejmě jsou tu také písně, které se trochu blíží k původnímu špinavému punku a to jsou především dvě skladby, namířené proti politické situaci (Kde to žijeme a Nechce sa mi s vami bojovať).

Při jejich poslechu si vždycky vzpomenu na novodobé počiny Jaroslava Hutky, který už není schopný napsat píseň, která by zdvihala lidi ze židlí a tak rýmuje podúrovňové písně o vládě. Zato Živé kvety dokáží toto téma zpracovat tak, že se člověk nezastydí za to, že něco takového poslouchá, ale, že to, o čem píseň je, dovolí.

Toto album nepřináší žádnou zásadní hudební změnu, ale vždyť to ani není potřeba. Kapela si našla svůj styl a ten jí sedne tak dobře, že by možná byla škoda se ho vzdát. O tom svědčí hlavně písně Zázraky, Blázon a Kde to žijeme, které mě zaujaly nejvíce z celé desky.

Takže pokud máte zájem o jiný pohled na svět a nebo vůbec neznáte Živé kvety, napravte to a nějak si novou desku obstarejte, spokojenost je zaručena. Magor by měl také radost...


Interpret:Živé Kvety
Album:Ol’ga, ideš svojom tempom!
Počet stop:11
Rok vydání:2012
Vydavatelství:Slnko records


Autor článku: šrája  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

10. 7. 2013 19:30
holmes
nej kapela na světě.nic lepšího neznám

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist