Reklama
15. 8. 2012

Zotrwačnost vs. Vnitřní faktor - Dohodli sme sa, že se dohodnem

Trnavští Zotrvačnost a Kladenští Vnitřní faktor vydali mezinárodní splitko, nazvané “Dohodli sme sa, že se dohodnem.” Jak obstálo před redaktorem Rockmagu, se dovíte v této recenzi.

Československých splitek se v poslední době vyrojilo hned několik (Flaška Visočiny+Šoková terapia, Degradace+Kaktus,...) a většina pocházela z punkové sféry, takže se není čemu divit, když je punková i tato deska.

Obě kapely přispěly na desku sedmi songy (6 vlastních a jeden cover soupeřů), takže se můžeme kochat celkem 14-ti písněmi. První polovina desky patří kapele Vnitřní faktor, která produkuje živelný punk/rock, který zaujme už souzvukem všech zpívajících.

Tvorba kapely mi trochu připomíná tvorbu pražských V.T.Marvin nebo libereckých Kohout plaší smrt. Nechybí zde totiž humor (DIY) a společnou mají i onu živelnost. Nejde tu ale vůbec o žádnou sbírku fórků, protože v setu kapely jsou i opravdu vydařené punkové vypalovačky jako Tak se ptám a nebo Starý dobrý časy.

To tvorba Zotrwačnosti zaujme na první poslech svou syrovostí a nekompromisností, která může připomínat třeba staré časy Konfliktu. Většina písní jde tvrdě proti společenským nešvarům a proti systému, takže se nálepkou “punk” chlubí oprávněně. Nejvíc se mi pod kůži zaryl song Reklama, který donutí člověka k zamyšlení. Vyvedený je ale i titulní Skazený Mikrosvet.

Tak trochu jsem ale nepochopil, proč si jako předělávku od Vnitřního Faktoru vybrali zrovna oslavu krásné hospodské z malé krčmy. Ta se totiž k ostatním písním vůbec nehodí.

Nejedná se o žádný div světa, ale deska představuje dvě solidní punk/rockové kapely, které touto deskou rozhodně neřekli všechno. Pokud se vám za CD nechce platit (seženete jej ale za více než lidovou cenu 50,-), můžete jí celou vyslechnout na bandzone profilech obou kapel.


Interpret:Vnitřní Faktor, Zotrwačnost
Album:Dohodli sme sa, že se dohodnem
Počet stop:14
Rok vydání:2012


Autor článku: šrája  Související články:  


Darkont.cz

Komentáře:

15. 8. 2012 12:37
fiko (zotrwacnost)
diki za recenziu.
onen song Blanka cover sme si vybrali preto, ze je to vyborna melodicka vec co nam sedela do hlasov a tiez velmi radi navstevujeme hospudky a pozname zopar takych Blaniek :)

 Přidej nový komentář: 
Jméno:  
Text:
Opište pozpátku  
Hlavní menu
Houdek hudební nástroje - internetový a kamenný obchod
Vyhledávání
NEW komentáře
K magazínu:
Konec Rockmagu?
(15. 2. 2018 - 23:13)
Daniel Landa - Bouře
(25. 1. 2018 - 05:24)
Komentáře ke kapelám:
MAGMARR
(1. 4. 2018 - 22:38)
Progres
(12. 3. 2018 - 18:50)
Lord
(21. 2. 2018 - 08:00)
Jan Plech
(27. 1. 2018 - 10:31)
Atariband
(30. 12. 2017 - 20:11)
Reklama pro vás:
Kytary - přívěsky
Náhodný vtip
Darkont.cz
Betlémy:
Klik Klak:
Metalshop atd.
STOP VOJNĚ!:

Nejnovější kapely
Máte webovky? Vydělávejte.
Máte své webové stránky? Umístěte na nich banner našeho partnerského e-shopu Darkont.cz a vydělávejte. Více info zde.
Antikvariát:
Darkont.cz
Plastelína:

TOPlist