Detail kapely

12° BagPipers
Edituj informace / přidej media

Kapela:12° BagPipers
Město:Strakonice
Země: Česká republika
Vznik:2007
Žánr:Rock - punk - ska
WWW:http://bandzone.cz/12bagpipers
Obsazení:Members (od A do Z)


Bára - hl. zpěv

Denny - bicí

Pepa- trubka

Radim - hl. kytara

Roubík - basa

Strakouš - kytara, zpěv

Vojta - saxofon
Historie:Ideová myšlenka kapely vznikla na prazdninovém čundru. Radim(kytara) a Vojta(saxofon tehdy ješte klarinet) společně na jedné lodi z nudy placly do vzduchu, že zalozi kapelu. I přesto, že oběma hochům scházeli nástroje aparatura a dalsi, zvesela se pustili do snění: viděli okolo sebe spoustu fanynek, plne sály lidí a další krásné věci, které se na začátku prostě říkávají....

Po nástupu do školy se však idea změnila v realitu a tak chlapci začali schánět spoluhráče. Jako prvního se jim podařilo přesvědčit basáka Roubíka. Nebylo to tak těžké, protože Roubík potřeboval někde ukojit své exibicionistické sklony. Teď už scházelo pouze to nejhorší.... Najít bubeníka.

To se zdálo po několik měsíců nemožné a právě v této době se k nám připojil - tehdy ještě jako manažer dnes už jako bubeník- Ondy.. Jelikož to byl člověk, který už s kapelou zkušenosti měl, se vším nám pomohl. Nakonec nám pomohl přesvědči i emo Dana, který se měl stát bubeníkem, i když bubny viděl do té doby jen v televizi.

A tak vše bylo dohodnuto. Bubny byly přivezeny z nedaleké Čkyně(tímto bych chtěl poděkovat a zároveň vyzdvihnout Zdeňka Hromádku, který heroickým výkonem přenesl bubny přes celou Čkyni, čímž jsme získali prvního fanouška a zároveň kritika). A začalo pilné zkoušení. I přesto že první zkoušky končili spíše katastrofou, vše šlo pomalu ale jistě kupředu. I emo bubeník Dan se začal lepšit mílovými skoky.Bohužel se Dan po nějakém čase dostal pod pantofel a pomalu a jistě nás začal opouštět. A tak si musel za škopky sednout manažer Ondy.

Přesto tomu něco stále scházelo- i přes počáteční Radimovo pokusy zpívat se všichni shodli, že kapela potřebuje opravdového zpěváka. Proto se stávající členové rozhodli jit na vystoupení školního sboru. Hned po prvních tonech jim bylo jasné, že tu krásku s ještě krásnějším hlasem a toho svalnatého hocha s mohutným hlasem prostě potřebují. I když se Kuba chvíli cukal a nechtěl se ani na zkoušku přijít podívat, tak se mu naše hudba zalíbila a dnes patří k výrazným členům kapely. Ze zpěvačky Báry měli z počátku všichni strach(přeci jenom ženská v kapele), ale rychle se zařadila do kapely.

Nakonec si ale manažer Ondy škopky neoblíbil a za velkého breku všech členů odchází z kapely. Na scéně se ale po krátké časové době objevuje nový bicmen Denny a stává se nejmladším členem dvanáctistupňového sboru. Postupem času ale kapela zjišťuje, že Vojtův saxofon je v kapele samotný jako kůl v plotě, a tak přibírá Pepovu trubku a Pepu s ní...

No potom.....

...................BUDOUCNOST VYSOKO VE HVĚZDÁCH...................

<< Zpět na seznam kapel


TOPlist