ReklamaDetail kapely

3aDost
Edituj informace / přidej media

Kapela:3aDost
Město:Brno
Země: Česká republika
Vznik:2002
Žánr:Punk Rock
WWW:http://3adost.wz.cz
Obsazení:Tomáš Omelka(Omelkáč) - basa, zpěv
Lukáš Filip (Filďas) - el.kytara, sbory
Ondra Spáčil(Komerc) - Bicí, sbory
Historie:Bylo nebylo za čtvero řekami, čtvero horami, čtvero lesy žili čtyři kamarádi. Psal se prosinec 2002 a tou dobou se konalo výročí bitvy u Slavkova. Tito kamarádi se domluvily, že se půjdou podívat na průvod, ohňostroj a zkontrolovat zásoby piva a medoviny. Protože Tómo „Čiťas“ Kakala neměl povoleno nás doprovázet (za což mu všichni dosud děkujeme), vyrazili jsme ve třech.

Po únavném odpoledni se zbylá „svatá trojice“ vydala do oblíbené hospody „Na Bučandě“. Značně jsme se posilnili a doplnili tekutiny. Po pár hodinách odpočinku někoho napadlo, že založíme kapelu…….. Tak vznikl základ Dobowé Krize ve složení: Komerc – bicí, Omelkáč – basa, zpěv, Filďas – kytara.

Druhý den ráno jsme cítili bolest hlavy a žaludku (dodnes nevíme z čeho). Protože bylo před vánocemi Filďas si koupil pod stromeček španělku a Omelkáč si udělal…ze své staré….španělky akustickou basu. První zkoušky probíhaly u Filďase v pokojíku. Tak vznikl náš první vál, který jsme radši zapomněli.

Někdy v únoru jsme udělali hned dva velké skoky. Omelkáč si koupil basu a Komerc paličky. Později Komerc pochopil, že samotné paličky a totalgym do kterého dosud mlátil nestačí a k paličkám si pořídil bicí značky Amati. Filďasova španělka zvyklá na zvuk totalgymu už nepřeřvala bicí a konečně mu došlo, že je potřeba elektrick sound. Koupil si el. kytaru.

Zkoušky se přesunuly ke Komercovi do sklepa, kde se hrálo na Omelkáčův zesilovač a Filďasovu bedýnečku. Nástroje se musely střídat, protože aparát by oba nezvládl. O nějaký čas později si Omelkáč koupil basové combo a už jsme se vzdáleně podobali kapele.

O prázdninách roku 2003 jsme sehnali zkušebnu v jedné garáži. Místnost byla v tragickém stavu, proto jsme ji celý měsíc zpravovali. V září jsme konečně začali opravdu zkoušet. Protože Filďas neměl combo půjčil si ho asi na dva měsíce od kamaráda Františka. Chyběl ještě microfón. Ten nám zapůjčil kamarád Mates. V průběhu dalšího půl roku se pořídily nové, kvalitní bicí, kytarové combo, zpěvový aparát a vlastní microfón.

Když bylo vše pohromadě následoval nekompromisní vyhazov z důvodů vulgarismů, pešlů a velkého hluku, který vadil především lidem vracejícím se z bohoslužby. Kapela se asi na tři měsíce odmlčela. Po marném hledání nové zkušebny jsme opět skončili u Komerca ve sklepě.

Začátkem léta roku 2004 jsme odehráli asi dva koncerty. Poté Komerc odcestoval na měsíc do Anglie. Protože jsme měli domluvené studio nebylo to pro nás zrovna příjemné. Do studia jsme odjeli nepřipravení, bez více než měsíčního zkoušení. Nahráli jsme 1. demo „Dobová Krize“ a protože byly problémy s obalem a z masterem zvuku vyšlo to až v půlce září. Demo jsme pokřtili 6. 11. 2004 ve vyškovském klubu B-29. Kmotrem se stal „Bařa“ z kapely R.A.F.

Na začátku roku 2005 jsme změnili název kapely a od této chvíle hrajeme jako 3aDost, takže všechny koncerty v jsou od těch dob pod tímto názvem. Asi rok trvalo, než si lidi zvykli na nový název a fanoušci na nás přestali skandovat: "Dobová krize":)

Rok 2006 se pro nás od samého začátku vyvíjí dobře. Hrajeme víc koncertů a snažíme se klást důraz na to, abychom udrželi lidi u pódia:) Od ledna jsme taky začali připravovat nové CD, které je právě teď v prodeji... Název "Za minutu dvanáct" jsme zvolili možná právě proto, že dnes je 26.4. a 29.4. je křest... Na CD nám hostuje saxofonistka Hanička, s kterou si rozumíme zejména po lidské stránce, takže bychom s ní chtěli i nadále spolupracovat. Bohužel je hodně časově vytížená tak s námi nemůže pravidelně hrát. Dostala statut stálého hosta a my jenom doufáme, že jí na nás vždycky alespoň trochu času zbyde.

CD nám pokřtil Petr Váša na II. ročníku Jaroškafestu 29.4.2006. Myslím, že křest se nám velice povedl a můžeme být spokojeni.

See you leter

<< Zpět na seznam kapel


TOPlist