ReklamaDetail kapely

4th soul
Edituj informace / přidej media

Kapela:4th soul
Město:Jihlava
Země: Česká republika
Vznik:2008
Žánr:Alternativní rock
WWW:http://www.4thsoul.com
Obsazení:Pavel - Basa
Kafe - Kytara
Gury - Bicí
Pajka - Zpěv
Historie:Kapela 4th soul vznikla asi v polovině ledna roku 2008. Začala v podstatě už dřív jako jam band nástrojové sekce, tedy kytara (Kafe), basa (Pája) a bicí (Gury).

Tihle kluci se po rozpadu nebo odchodu ze svých kapel začali scházet a jamovali funk, latinu a podobný šmrdlání. Protože jsou všichni hudebně na stejný vlně, nedělalo jim problémy, dát za pár měsíců dohromady repertoár a zkusit odehrát koncert.

Nicméně po zjištění, že téhle kapele prostě opravdu chybí zpěv, jelikož ten Kafeho nebyl tak zdatnej, se kapela pustila do hledání zpěvačky.

Jenže Jihlava je opravdu strašně malá a na tyhle bytosti dosti chudá… nebo se ty holky prostě jen dobře schovávaj. Hledání bylo dlouhý a bezvýsledný, už to vypadalo fakt bledě.

Nakonec se úplně náhodou objevila Pája, kterou si Gury pamatoval z pradávných dob jako „tu co zpívá Cranberries“. No a po první zkoušce a společným jamu bylo jasný, že takhle už to určitě zůstane. Pája dělala ještě chvíli drahoty, ale nakonec neodolala a šla do toho.

Bylo potřeba překonat pár krizí, přece jen každej má rád to svoje a ne vždycky je jednoduchý se domluvit, co a jak hrát. Ale dopadlo to, jak to dopadlo a teď nám to šlape parádně. Neuvěřitelně rychlý je skládání písní, který často vycházejí z dlouhých jamů a díky naší zatím nevysychající inspiraci není problém skoro na každý zkoušce udělat novej song. Nojoo, máme trochu problém na nich pak makat a udělat z toho jamu opravdovou písničku, ale už se to taky lepší. Snaha se cení, ne?

Po 4 měsících ve zkušebně dáváme dohromady repertoár a v podstatě všechny věci okolo kapely a už to vypadá, že to myslíme smrtelně vážně! :)

co hrajeme?

4th soul je kapela hrající hudbu, kterou nelze přesně zařadit. Jsme ovlivnění různými hudebními styly od funku, jazzu, groove, rocku, až třeba po jungle, chill out a elektro a naše koncerty rozhodně budou hudebně pestrý a každej by si měl najít to svoje.

<< Zpět na seznam kapel


TOPlist