Detail kapely

4watty
Edituj informace / přidej media

Kapela:4watty
Město:Rychnov nad Kněžnou
Země: Česká republika
Vznik:2000
Žánr:Rock Show!
WWW:http://www.4watty.cz
Obsazení:Jiří Nedomlel
Jirkis - Basa,Krákor
Radomír Nedomlel
Čendys - Kytara,Krákor
Martin Bárta
Mates - Kytara,Zpěv, web
Petr Horníček
Peťan - Škopky,Krákor
Historie:Nápad začít hrát, urodil se v hlavě budoucího baskytaristy souboru Jirky. Došlo k tomu tak, když mu spolužák Vladimír půjčil kazety, na kterých byly nahrané "nějaké sestry".Jirka se pod tímto vlivem rozhodl pro kariéru kytaristy. Posléze byl následován svým mladším bratrem Radomírem, který se z nudy pustil do mačkání tvrdých akordů také. Následně začali chlapci zkoušet se zpěvákem "Robertem". To však nemělo dlouhého trvání.

Chlapci věděli, že v jejich malebné vísce nachází se vrstevník hrající na bicí. Tím nebyl nikdo jiný, než Roman Ondráček. Někdy v té době dochází k osudovému setkání mezi hudebníky a kytaristou Lubošem, který je naučil základům rockové kytary, za což mu jsou dodnes vděční. Jiří se mezitím rozhodl , že bude hrát na basu. Chlapci zjistili, že při jejich naprosté neznalosti veškeré hudební teorie je hudebně vzdělaný člen nutností naprosto nezbytnou. I začali shánět a sehnali Jiřího Hovorku, který byl vybaven překrásnými Ťangáty značky Casio s nálepkou Sandokana.Jako první aparát posloužil nádherný zesilovač Tesla Muzik 40, 60 wattová bedna téže značky a kytarové combo a chlapci byli po materiální stránce na příchod "génia "Romana připraveni. Dík patří též bratranci Pepovi, který sestrojil chlapcům fungující mixpult. Poté zjistil nejmladší člen souboru Hovorka Jiří, že jeho strýc, pan Karel Kollář má doma skvělou aparaturu, kterou je ochoten půjčit. Po nazkoušení zhruba 40 písni ček rozhodli se muzikanti, že svůj rámus budou produkovat veřejně. K činu se odhodlali 9. prosince 2000 a sklidili ohromný úspěch. Následné další dvě "veřejné zkoušky"jak dnes tyto kultovní zábavy chlapci nazývají, nedopadli již tak slavně neboť kapele to hrálo jako z prdele.

Poté se ve skupině vystřídá několi adeptů na post druhého kytaristy, ale bezvýsledně, což kapelou nijak neotřese a i s jedním kytaristou odehrje řádku již vcelku solidních zábav. Potom však nastoupil bubeník Roman do školy v Hradci Králové kde si ho všimla tamní skupina a projevila nebývalý zájem o jeho služby. Zbytek kapely mu v jeho cestě za štěstím nijak nebránil, avšak vystál problém, kdo zasedne na uvolněné místo za škopkama. Když však asi za týden nečinosti přišel otec klávesistův a pravil:"Ty hele, já tě něco povim,ten solnickej Prďa má doma émerický Tajmy!" /rozuměj japonské bicí Tama, ze kterých se nakonec vyklubaly překrásné perleťové Yamahy/ nebylo proč váhat a do kapely naskočil syn známého místního bubeníka Luděk Kubíček, který Romana plně nahradil a v kapele se mu začalo říkat Lůdin.Po obnově playlistu ,začala kapela opět producírovat a stává se čím dál tím více oblíbenější.

Dále ve skupině působil asi dva měsíce vynikající kytarista Radek, který však některé členy souboru znervozňoval a proto s ním kapela dále nespolupracovala.Jeho místo obsadil prozměnu opět Radek (Radek "Čert" Zima), který do souboru zapadl naopak skvěle. Přez počáteční obtíže a neochotu naučit se ty rockový akordy se vše v dobré obratilo a čertova kytara a hlavně zpěv se staly nedílným doplňkem zvuku kapely.,

V březnu 2005 ohlásil odchod ze skupiny a konec s aktivním hraním bubeník Luďa "Ludín" Kubíček. Na jeho místo nastoupil zkušený Tomáš "Tomino" Falta z Dobrušky.

25.12.05 Odehrál poslední Rockovou besídku zakládající člen souboru Jirka Špeček Hovorka, který o kapelu uplně ztratil zájem a klávesy už mačká pouze u počítače.

Zábavou v Javornici 14.4.2007 Radek "Čert" Zíma definitivně ukončil své působení v kapele. Ve skupině působil od roku 2001 a svým osobitým stylem zpěvu a hry na kytaru byl pro kapelu nespochybnitelným přínosem. Nicméně další cesty kapely a Radka se v mnoha zásadních bodech již delší dobu rozcházely. I z časových důvodů, se proto Čert nakonec rozhodl ukončit svou bohatou kariéru ve 4wattech.

Na uvolněné místo zpěváka naskočil další "odchovanec" Mr. Štrégla, talentovaný Martin Bárta z Rychnova.S Martinovým příchodem soubor chytil druhý dech a celý projev kapely se zvedl minimálně o třídu.Nutno také dodat že si Mates poměrně rychle vybudoval početný fun club.(zejména ze z řad něžného pohlavý..)

<< Zpět na seznam kapel


TOPlist