ReklamaDetail kapely

...a vůbec!
Edituj informace / přidej media

Kapela:...a vůbec!
Město:Praha
Země: Česká republika
Vznik:2001
Žánr:Rock
WWW:http://www.avubec.com
Obsazení:Mirek Jech - 12ka kejtra, 6ka kejtra, řev, recitace;
Štěpán Vodenka - klapky;
Lenka “Pískle” Kleprlíková - příčka;
Lukáš Horský - basovka;
Sváťa Šutera - škopky;
Petr „Bubák“ Bublák – elektrika
Bohouš Tempel - elektrika
Historie:Kapela ...a vůbec! ve svých začátcích hrála něco mezi akustickým rockem, folkrockem a hospodským mlácením do kytar. Rovněž zde můžeme zmínit označení jednoho z předních hudebních znalců a teoretiků skladatele a mecenáše umění Pieera Van Ecka: neohospodský šraml. Vznikla někdy v roce 2001 jako pohrobek dvou formací podobného ražení; Jechova Zefram Cochrane a Hupkova Y98. Hupka s Jechem si řekli, že do toho zkrátka říznou, nebudou se ani snažit postavit nějakou kapelu, nebudou ani moc zkoušet a budou prostě hrát a kdo se přidá, ten se přidá.
Jako první se přidal Roman Míček na bonga a pak je v tom tak trochu hokej. Lidi přicházeli, zahráli si, odcházeli... (více) Neocenitelným přínosem byl příchod hráče na klávesy Štěpána Vodenky koncem roku 2003, člověka, který nejenže má vlastní klapky a umí na ně hrát oběma rukama, ale je zároveň schopným textařem a skladatelem. Tou dobou se přidal i první bubeník v historii kapely Pavel Geisler. Premiéra nové sestavy s bicíma se konala 27.4.2004 v hospodě Nad Viktorkou. Je pravdou, že se v kapele moc dlouho nezdržel, ale i tak byl jeho přínos značný. Nejenže natočil s ...a vůbec! druhé demo "S bubny a tympány" , ale především svým příchodem a odchodem zcela jasně ukázal pozůstalým hráčům, že s bícíma je to jaksi ono a bez nich že to zkrátka nepůjde. (Což ostatně Jech tvrdil už od začátku!) Tak začala etapa hledání bubeníka, který by vydržel, která vyústila ve vystopování, zlanaření, vypláchnutí mozku a následného ovládnutí Šváti Šutery, bicáka, který "hraje rovinu" a který kapele sedl jako příslovečná prdel na příslovečný hrnec.
V batolecích dobách své existence vystupovala kapela jako host spřátelených formací XXL a P.R.D.I., první samostatný koncert se konal zřejmě někdy počátkem roku 2002 v pražském Havraním hnízdě. Od té doby hraje ...a vůbec! jednou, dvakrát měsíčně po pražských klubech a hospodách. Namátkou; Balbínova poetická hospůdka, Music Bar Černý Most, Kain, Vikadlo, Souterrain atd...
V roce 2004 se po odchodu Honzy Hupky, zakládajícího člena kapely, a ustálení sestavy posunul styl kapely už zcela jednoznačně k rocku, kam ostatně už od počátků směřoval.

<< Zpět na seznam kapel


TOPlist