Detail kapely

Absurd Conflict
Edituj informace / přidej media

Kapela:Absurd Conflict
Město:Brno
Země: Česká republika
Vznik:1997 (cca)
Žánr:Metal
WWW:http://www.absurdconflict.com
Historie:ABSURD CONFLICT

Pětičlenná formace ABSURD CONFLICT ze Sebranic na Boskovicku zahájila své působení na scéně jako aktivní koncertní kapela kolem roku 1997. Členy kapely jsou Jenda (kytara), Patrik (kytara), Vlastík (zpěv), Milan (basa) a Jura (bicí).

První oficiální demo nahrávka "Hopeless Despair" (1998) prezentovala kapelu jako melodický a agresivní death metal. Na další nahrávce "I'm Your History", která vyšla jako split CD s DEPRESSIVE REALITY (Meret Productions, 2001) je patrný posun k technickým kytarám a ještě větší melodice.

Kapela podporuje své nahrávky častým koncertováním v České republice a sousedních zemích a aktivním pořádáním koncertů v blízkém Brně, za podpory managementu Loudi Dvořáka (Payo zine). Důležitými momenty v historii kapely jsou turné s GARDENS OF GEHENNA, PREJUDICE a naposledy s NEGLECTED FIELDS.

V roce 2003 dochází ke změnám v sestavě, když odcházejí Vlastík a Patrikem (nyní SMASHED FACE) a jako nové posily se představují Franta (kytara) a Martin (zpěv). Na koncertech je prezentován zcela nový materiál, který posunuje kapelu ještě dále do technických a melodických thrashových poloh.

V květnu je nahráno čtyřskladbové promo, které má za úkol prezentovat kapelu nahrávacím společnostem stejně jako fanouškům. Kromě toho kapela samozřejmě pokračuje v aktivním koncertování.

Během léta se kapela objevuje i na osmém ročníku festivalu Brutal Assault. Krátce po koncertě opouští kapelu František a kapela tak absolvuje koncerty podzimního Allmetal Tour II. pouze s jednou kytarou. Mezitím je nalezena náhrada v novém kytaristovi Martinovi, který již vyjíždí s kapelou na dva úspěšné koncerty v Srbsku.

Začátek roku 2004 znamená pro kapelu koncertní přestávku díky zranění ruky prvního kytaristy a hlavního skladatele Jendy. Koncem jara vystupuje ABSURD CONFLICT na několika koncertech po Moravě včetně party k narození basistova potomka v domovských Boskovicích.

Na podzim 2004 vyráží ABSURD CONFLICT na turné s lotyšskými NEGLECTED FIELDS, dalšími účastníky pojízdného cirkusu jsou PORTIKUS, SCENERY a DRACO HYPNALIS. Během 14 dnů se kapela mimo jiné poprvé představí v Polsku a Lotyšsku.

Závěr roku 2004 patří domácím vystoupením, mimo jiné účasti na prestižních festivalech Allmetal v Olomouci a Apocalypsa (po boku ROOT) doma v Brně.

Na úvod roku 2005 si kapela připravila ojedinělý projekt, vystoupení v divadelních prostorách klubu Labyrint spolu s divadelním hrou "The Sweet Sixties", v níž mj. účinkuje zpěvák Martin.

V březnu kapela absolvuje další úspěšný dvojkoncertní výlet do Srbska; na pódiu bělehradského SKC se potkává s místní hvězdou THE STONE a německými black-thrashery DESASTER.

Nový materiál kapela prezentuje na srpnových open air festivalech jakož i na podzimním minitour s rakouskými progresivisty GALLERY OF SOUND, německým projektem EXOTOXIN a melodiky z AGONY.

<< Zpět na seznam kapel


TOPlist