Detail kapely

Acht
Edituj informace / přidej media

Kapela:Acht
Město:Mnichov
Země: Německo
Vznik:2009
Žánr:Rock
WWW:http://www.achtmusik.de/de/
Obsazení:Gil Ofarim - zpěv, kytara
Oswin Ottl - kytara, zpěv
Petros Kontos - basová kytara, zpěv
Andy Lind - bicí
Historie:Co nebo kdo je ACHT? Acht není jen pouhopouhým označením pro německou číslovku osm, ale jedná se především o čtyřčlennou německou rockovou kapelu z Bavorska, kterou začátkem roku 2009 společně založili: Gil Ofarim (zpěv, kytara), Oswin Ottl (kytara, zpěv), Petros Kontos (basová kytara, zpěv) a Andy Lind (bicí). A proč vlastně ACHT (Osm), když ve skupině působí „pouze“ čtyři členové? Vysvětlení je prosté. Číslo osm má jednoduše pro skupinu zvláštní význam, je jakýmsi šťastným číslem pro každého z nich, mimo to většina songů skupiny byla prý napsána v domě s číslem osm, směrovací číslo Mnichova, ve kterém skupina žije, začíná číslem osm a v neposlední řadě se Oswin a Gil narodili v srpnu, který je osmým měsícem roku.


Na podzim roku 2010, konkrétně 1. října, vyšlo jejich debutové album nazvané „Stell dir vor“ (Představ si), na kterém je celkem 12 rockově laděných songů. Skladba „Still“ (Tichý), ke které byl natočen i videoklip, se v dubnu 2011 objevila na prvním místě v žebříčku iMusic1.


4. května 2011 jste tuto skladbu mohli slyšet v českém rádiu Rebel Radio BROD. Acht mají za sebou koncerty po celém Německu i jiných německy mluvících zemích. Jejich dosavadním největším triumfem je nedávné úspěšné turné po Německu, Rakousku a Švýcarsku s americkou skupinou Alex Max Band. V České republice však ještě Acht nehráli. Samotný leader skupiny – Gil - se ovšem nedávno stačil zmínit, že miluje Prahu a rád by v budoucnu se svou skupinou do Čech zavítal.

Přestože je u nás hlavní pozornost upřena na anglicky zpívající kapely, věříme, že si zde najde své fanoušky i tahle německá partička. A co na tom, že ne každý rozumí dobře německy. Spousta z nás poslouchá španělské, francouzské, italské nebo i anglické skladby, aniž by jim naprosto v každém slově rozuměla. Tak proč ne němčina? Zvlášť, když v ústech Gila zní tak příjemně. Podpořte snahu skupiny a pomozte rozšířit jejich český fanclub.

<< Zpět na seznam kapel


TOPlist