Stríbrné prívesky na Darkont.czDetail kapely

Angels & Airwaves
Edituj informace / přidej media

Kapela:Angels & Airwaves
Město:San Diego
Země: Spojené státy americké
Vznik:2005
Žánr:Punk Rock
WWW:http://www.angelsandairwaves.com/
Obsazení:Tom DeLonge (kytara, zpěv)
Ryan Sinn (basovka)
David Kennedy (kytara)
Atom Willard (bicí).
Historie:Poté, co americká kapela Blink 182 ukončila svou činnost, její člen Tom DeLonge založil v roce 2005 svůj vlastní projekt s názvem Angels & Airwaves.
Jejich debutové album We Don't Need to Whisper vyšlo 22.května / Mája 2006, respektive 23.5.06. Film, který měl vyjít společně s touto deskou se však odložil až na příští rok. Film má vysvětlit Tomovy pocity z rozpadu Blink 182.

První singl měl oficiálně vyjít 13.prosince 2005, což je den Tomových narozenin. Vydáni se posunulo o pár dní. Takhle se to odkládalo ještě nekolikrát. Pak si fanoušci poradili sami a na net vypustili skladbu The Adventure. DeLonge se k tomu vyjádřil tak, že šlo pouze o „pracovní verzi“ této skladby. Jakmile Angels & Airwaves oficiálně vypustili svou „hotovou verzi“, zjistilo se, že se od pracovní moc neliší. Později se objevila i píseň Good Day, která původně na debutové desce být neměla.

Kolem 17.března / Marec měl být natáčen první videoklip k pilotní písni The Adventure. Ten se pak začátkem dubna / Apríla poprvé vysílal v Kanadě.
Před tímto klipem byl k té samé písni natočen ještě jeden - černobílý, který se ovšem za videoklip nepovažuje.

První koncert byl nejprve ohlášen v Evropě, a to ve Velké Británii. Nakonec se historický první koncert odehrál 12.4.06 v Kalifornii (USA). Prodej lístků trhal rekordy. Některé koncerty byly dokonce vyprodány i během 8 minut!
Jejich první větší turné se uskuteční po Severní Americe spolu s kapelami Taking Back Sunday a Head Automatica. Odstartuje v Jacksonu (Florida) 22.6.2006. Celé turné obsahuje 22 koncertů. Poslední bude v San Diegu 23.7.2006.

21.4.2006 AvA spustila svůj oficiální FanKlub. Roční předplatné činí 30$. Za tuto cenu získáte přistup k fotografiím, videím ze zákulisí, ale také možnost se s kapelou setkat, vědět o jejich koncertech jako první, a tedy mít i lístky na koncerty mezi prvními.
FanKlub nese jméno Army of Angels („Armáda Andělů“).

26.5.2006 - tři dny po zahájení prodeje debutové desky získala v Kanadě ocenění Zlatá Deska. To znamená, že bylo prodáno 50tisíc kusů.
Angels & Airwaves - Plus 44 FanSiteAngels & Airwaves - Plus 44 FanSite

<< Zpět na seznam kapel


TOPlist