Detail kapely

Backsight
Edituj informace / přidej media

Kapela:Backsight
Město:Brno
Země: Česká republika
Vznik:2004
Žánr:Blues
WWW:http://www.backsight.cz
Obsazení:Otakar Šamánek - zpěv, kytara, nerytmická noha :-)
Jiří Gruber - kytara, zpěv,rytmická noha :-)
Josef Slezák - basová kytara,zpěv
Martin Zahradník - harmonika
Ondřej Sláma - bicí
Radek Žilka - saxofon
Historie:Brněnská kapela Backsight působí na bluesové scéně od roku 2004 a v jejím repertoáru se objevují různé žánrové zaměření převážně související s blues. Proto se také ve stručném popisku bandu neobjevuje pouze „bluesová“, ale „blues – soulová“ kapela. Repertoár kapely obsahuje vlastní tvorbu, bluesové standardy i známější nebluesové písně.

Jinými slovy:
Po několika letech strávených tělem v srdci Evropy, ale duchem v srdci Mississippi Delta jsme se (konkrétně Ota Šamánek a Jura Gruber) rozhodli založit bluesovou kapelu. Nápad jistě dobrý. Zpočátku nás provázela bluesová extáze vytvářející se s každým novým zahraným riffem.

Nyní jsme se již poněkud uklidnili, i náš styl je uhlazenější, ale to neznamená, že hrajeme s menším nasazením či s menší euforií a syrovostí projevu. Založení kapely mohu datovat na říjen roku 2004, ale kapelu jako takovou jsme v podstatě založili na přelomu března/dubna roku 2005 a to přijetím zpěvačky Ivy Márové. Původní označení bluesová kapela jsme rozšířili na blues – soulová kapela. Náš syrový a dravý projev byl posílen o klidný, ale přesto velmi emotivní a procítěný projev mezzosopránové zpěvačky. Posledním článkem k tomu abychom se stali plnohodnotnou kapelou bylo zvolit si název. Nám se to povedlo v poměrně krátkém časovém úseku. Takže zhruba od září 2005 neseme název Backsight.

<< Zpět na seznam kapel


TOPlist