ReklamaDetail kapely

Bajonet
Edituj informace / přidej media

Kapela:Bajonet
Město:Praha
Země: Česká republika
Vznik:2002
Žánr:Thrash metal
WWW:http://www.bajonet.com
Obsazení:Martin Rytych - kytara
Martin Mareš - kytara, zpěv
Pavel Čekan - bicí
Tomáš Studnička - basa, zpěv
Historie:Kapela vznikla jednoho krásného, i když mrazivého dne, někdy v únoru roku 2002, kdy se poznali Martin (Nitro) Rytych (kytara) s Pavlem Čekanem (bicí) a uskutečnila se první oficiální zkouška kapely, u Pavla doma v obýváku, kousek u Kralup.

Zde se konaly zkoušky asi půl roku, ale už klasicky ve sklepě. V té době se kapela nazývala Hangover. Tvorba kapely Hangover se orientovala na revivaly kapel jako: Black Sabbath, Nirvana, atd., ale hlavní náplň kapely byly písně skupiny Metallica. Zkoušky už probíhaly v opravdové zkušebně v Praze.

Stále ale chyběla basa, zpěv a sólová kytara. Po několika neúspěšných pokusech se v lednu 2003 objevil vynikající sólový kytarista Martin Mareš a po vzájemné domluvě se kapela začínala ubírat vlastním směrem.

V létě roku 2003 se oba kytaristi vydali, věrni svým akustickým kytarám, pod stan, kde vznikl název Bajonet. Skupina se přestěhovala do nové zkušebny, kde zkoušela společně s kapelou Žabí Majer. Obě kapely byli nuceny, v zimě roku 2003, zkušebnu opustit a sháněla se nová zkušebna.

V té době se stále hledal člověk, který by ovládal hru na basovou kytaru. Tím se stal, někdy na podzim roku 2003, Tomáš (Studna) Studnička. V té době byl problém kde hrát, ale v lednu roku 2004 se kapela usídlila v nové zkušebně. První oficiální koncert se datuje 27. 5. 2004 v Klubu Prosek…


<< Zpět na seznam kapel


TOPlist