ReklamaDetail kapely

Bandaband
Edituj informace / přidej media

Kapela:Bandaband
Město:Ostrava
Země: Česká republika
Vznik:1998
Žánr:Bluesrock
WWW:www.bandaband.cz
Obsazení:Martin Rek - kytary, foukací harmoniky, zpěv
Vladislav Georgiev - housle, zpěv
Adam Rek - percussion
Tomáš Zetek - saxofon
Karel Pech - baskytara
Pavel Švec - bicí
Jan Kavka - piano
Historie:
O KAPELE

BANDABAND (Čti, jak píšem! Muzika z duší!) vznikl v roce 1998. Jádro téhle kapely tvoří televizní režisér Martin Rek, autor většiny repertoáru, a herec Vladislav Georgiev. Tito dva pánové spolu hrají skoro 25 let.

Po různých personálních změnách, příchodech, odchodech, zdravotních potížích a dalších eskapádách se na jaře roku 2010 složení kapely ustálilo takto:

Martin Rek - kytary, foukací harmoniky, zpěv
Vladislav Georgiev - housle, zpěv
Adam Rek - percussion
Tomáš Zetek - saxofon
Karel Pech - baskytara
Pavel Švec - bicí
Jan Kavka - piano

S novým obsazením se zásadně změnil zvuk kapely. Rytmika mírně „přitvrdila“, neobvyklé nástrojové obsazení dovoluje muzikantům výlety do různých žánrů.

Blues, rock, jazz, funk i latina. Energická hudba z duší.
Přes tuto žánrovou rozmanitost je repertoár BANDABANDU velmi kompaktní a má svůj nezaměnitelný zvuk plný energie a radosti.

BANDABAND hraje především vlastní skladby. Jen výjimečně se na playlistu objeví píseň někoho jiného – občas nesmrtelná klasika jako Špitál u svatého Jakuba, jindy zase zhudebněný text. (Třeba Hrabě, Kainar, Žáček, Suchý,…)
BANDABAND hraje v České Republice, proto jsou všechny texty česky.

Všichni členové mají svá povolání, která zaberou spoustu času.
Kapela pro ně tak znamená hlavně neuvěřitelné příhody a radost z muziky.

BANDABAND jste mohli vidět třeba na festivalech Colours Of Ostrava, Rawa Blues, FestBlues Kolín, Zahrada, Garage Bluesfest, Česko hledá písničku, Akce!!! Černá louka, Blues Aperitiv či v televizním pořadu Dobré ráno s Českou televizí. V létě 2011 kapela vyhrála v mezinárodní soutěži FajnFest.

Album „The Best Of“, které stará sestava v roce 2008 natočila, obsahuje 22 písní a jsou to v podstatě „sebrané spisy“ prvních deseti let existence kapely.

V červnu 2011 pak vyšlo album „Zážitkomat“. Jeho kmotry jsou Zlata Holušová (ředitelka festivalu Colours of Ostrava) a Radek Pastrňák (Buty). Deska vznikla během pouhých čtyř měsíců. Základní sestavu sedmi muzikantů doplnila při nahrávání pětice hostů, v čele s Michalem Žáčkem.

Ať už jsi kdokoliv, koncert BANDABANDU bude zážitek, na který jen tak nezapomeneš.

<< Zpět na seznam kapel


TOPlist