ReklamaDetail kapely

By No Means (Nijak)
Edituj informace / přidej media

Kapela:By No Means (Nijak)
Město:Rumburk
Země: Česká republika
Vznik:1995
Žánr:Flexible music
WWW:http://www.nijak.cz
Obsazení:Honza Dvořák - kytara, zpěv, trombon, tenor
Robb Burns - zpěv
David Nový - kytara
Pavel Dvořák - basová kytara, trubka
Roman Winter - klávesy
Pavel karban - bicí
Historie:ROK 1995
5. května se koná první živé vystoupení NIJAK v rumburském rockovém klubu Sklep. Na otázku uvaděče koncertu, jak se skupina jmenuje, odpovídají všichni členové: „Nijak, nemáme název“. Uvedeni jsou tedy jako NIJAK a jméno kapely se od té doby nemění. Pod ním kapela koncertuje a účastní se většiny akcí nejen ve Šluknovském výběžku.

Rok 1999
Vychází debutové album „Reservé“ nahrané v amatérském studiu Ladislava Veselého v Teplicích.

Rok 2000
NIJAK získávají druhé místo v soutěži PRO ROCK 2000 v Praze a první místo v regionální hitparádě televize PRIMA – GENUS s videoklipem „Za tvojí tvář“.
Navazují spolupráci s americkým zpěvákem a hráčem na foukací harmoniku Heathem Dollarem. Z počátku s kapelou pouze jamuje. Postupem času se Dollar stává stálým členem kapely nejen jako zpěvák a hráč na harmoniku, ale také jako textař. V repertoáru NIJAK začínají převažovat skladby v angličtině.

Rok 2002
Kapela dokončuje druhou desku „By No Means“, kterou křtí 23. května 2003, a roztáčí kolotoč koncertů.

Rok 2003
Na konci srpna opouští republiku Heath Dollar, NIJAK hledají nového zpěváka.

Rok 2004
Stává se jím Kanaďan Robert Burns. Do NIJAK přichází také další nový člen - klávesista Roman Winter. Vzhledem k těmto nedávným změnám skupina vystupuje zatím sporadicky. O to víc pracuje na nových skladbách a připravuje se na podzimní nahrávání nové desky k 10. výročí své existence.

Rok 2005
Skupina dokončuje třetí desku s názvem „Choosing Mood“, na níž se kromě textů od bývalého zpěváka Heathe Dollara objevují také texty Roberta Burnse. Tuto desku kapela křtí 8. října 2005 společně s několika hosty - Miloš Dvořáček, Pavel Karban - bicí; Martin Vašíček - trubka; René Habich - flétna. Kmotry byli Marek Douša a Miloš Dvořáček. Novým stálým členem na postu bubeníka se stává Pavel Karban. Začíná používat anglický překlad názvu NIJAK - BY NO MEANS.<< Zpět na seznam kapel


TOPlist