Detail kapely

Carnal Diafragma
Edituj informace / přidej media

Kapela:Carnal Diafragma
Město:Ostrava
Země: Česká republika
Vznik:1997
Žánr:Grind Core
WWW:http://carnaldiafragma.wz.cz
Historie:První začátky pokusů dělat hudbu kapely Carnal Diafragma spadají do počátku listopadu roku 1997, kdy se na jednom ostravském učilišti spolužáci Kameň a Robert dohodli na založení nového undergroundového hudebního spolku. Robert hrál na kytaru v ostravské death-metalové chásce CADAVEROUS NOISE, Kameň si koupil bicí a o měsíc později se přidal Milan se svým nevšedním vokálem. V téhle sestavě kapela fungovala až do počátku roku 1999 a během této doby se zde vystřídali 3 baskytaristé. Počátkem roku 99 kapela vydává svou první demokazetu "We´ll cut your head off and fucking your neck", která je nahrána na zkušebně a bez basy. "Hudba" by se dala zařadit někde mezi kanálový noise.

V dubnu 99 se k sestavě připojuje basák Stezi a kapela v létě 99 vydává druhou demokazetu "Live in Havířov", na které se její hudební projev pomalu začíná měnit v krapet serióznější grindcore. Stezi koncem roku 99 opouští kvůli svým osobním problémům kapelu a začátkem roku 2000 přichází David. O půl roku později se vrací Stezi a kapela začíná hrát v pěti lidech se dvěmi basami. Hoblujeme pár koncertů a v listopadu 2000 se vydáváme do těšínského studia Fors, abychom zde nahráli náš dosavadní materiál na naše první MCD, které mělo vyjít u Khaaranus Prod.. Michal Cichý nám doporučil dotočit ještě pár minut materiálu, takže v dubnu 01 se vracíme do studia a o pár měsíců později vychází 1000 kusů CD "Preparation of the Patients for Examination". Skladby z tohoto alba se objevily na pár kompilacích jako např. Tribute to GUT, Tribute to Regurgitate, Amore Gore Mio a na split kazetě s P.I.T. ze Slovenska.

V dubnu 2002 jedeme do Jam u Žďáru nad Sázavou natočit deset nových skladeb, které pak v časovém odstupu vycházejí na split MCD s českobudějovickými Bizarre Embalming, sedmipalcovém vinylu s ULCERRHOEA z Německa, na split CD-R s PULMONARY FIBROSIS z Francie. Mimo to celý materiál vychází jako kazeta nazvaná "Daddy´s Steak" s bonusem tří skladeb nahraných na zkušebně. V létě hrajeme na Obscene Extreme 2002 a pomaličku začínáme komponovat materiál na naše aktuální album. V létě 2003 se stává nehoda, při které si bubeník Kameň zlomí obratel. Nehrajeme a ani nevíme, zda ještě budeme moci hrát, ale Kameň je nezmarný chlapík a rehabilituje se rychle na zkušebně za bicími.

Začátkem roku 2004 Stezi odchází z kapely a posiluje CEREBRAL TURBULENCY, kteří po odchodu baskytaristy Šimka hledají náhradu. Tam působí dodnes. Od Steziho odchodu hrajeme pouze s jednou basou, naše hudba se trochu mění a nezůstává nám cizí ani crust nebo punk. Postupem času pracujeme na materiálu, který v říjnu 2005 natáčíme ve studio Šopa, a který v březnu 2006 vychází jako druhé CD nazvané "Space Symphony Around Us" u Lecter Music Agency.<< Zpět na seznam kapel


TOPlist