ReklamaDetail kapely

D.A.D.
Edituj informace / přidej media

Kapela:D.A.D.
Město:Kamenná u Polné
Země: Česká republika
Vznik:1993
Žánr:Melodic metal
WWW:http://www.dadcz.com
Obsazení:Milan Rosůlek - baskytara
Míra Pařík - kytara, zpěv
Milan Dýža Pařík - bicí
Historie:Psal se rok 1993 a v obci Kamenná u Polné se zrodila kapela D.A.D., v té době vystupující pod názvem Děti atomové doby. Jejich muzika byla ryze punková s texty zaměřenými proti rasismu, fašismu, za práva zvířat, ekologie a politiky tehdejší doby.

V této punkové éře jsme vydali tři kazety – Chemický útok (1993), Ve jménu peněz – live (1993) a Hanba lidí (1994). Tenkrát nahrány v sestavě: Dýža – bicí, Begy – kytara, Sopťa – basa a Nike – zpěv.V této sestavě hrála kapela do roku 1995, kdy odešel Sopťa a přišel Milan Hejný.

Rok 1996: odešel Nike a na jeho místo nastoupil Míra Pařík – zpěv, kytara. Hudba se ubírá jiným směrem a kapela nahrála svou čtvrtou kazetu – New life form, a odehrála desítky koncertů po klubech a festivalech po celé republice.
V roce 1998 vyšla páta kazeta s názvem - … and once we will get lost, tentokrát u firmy Epidemie records, na které se o produkci postaral Petr „Blackie“ Hošek (Root). Po dokončení práce ve studiu odešel Milan Hejný.
Rok 2001: Na trh přišlo debutové CD Shadows – vydané u firmičky Cecek records.Na toto CD vyšly zejména kladné kritiky. K CD bylo odehráno opět několik koncertů po celé republice.

Koncem roku 2002 přišel do kapely konečně po 4 letech hráč na basu Jarek Borůvka.
Na jaře roku 2003 kapela úspěšně oslavila v Havlíčkově Brodě v klubu Vagon 10. výročí vzniku kapely D.A.D.

Na podzim téhož roku opustil kapelu po 10 letech zakládající člen Pavel „Beggy“ Bečka z pracovních důvodů a nahradil ho mladík Tomáš Mikší z Polné.Za tento rok bylo opět odehráno několik klubových akcí.

V lednu 2004 navštívila kapela studio BB, kde nahrála CD Promo 2004, kde je 6 věcí nazpívaných již výhradně v mateřském jazyce. Toto CD slouží hlavně k propagačním účelům, ale je možné jej sehnat (viz. ceník). V únoru opustil kapelu basák Jarek, jehož cílem je založit si vlastní band. Po měsíci však nastoupil na jeho post Milan „Aspik“ Rosůlek.

<< Zpět na seznam kapel


TOPlist